Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ténylegesen fontos az, hogy...

Ténylegesen fontos az, hogy jó szociális képességekkel bírjak ahhoz, hogy ügyvéd legyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl beszédes, de ha kell tudok beszélgetni emberekkel. Inkább visszahúzódó vagyok, de próbálok ez ellen tenni. Tényleg beleszámít ez a jogászi karrierbe? Egy videóban azt mondták, hogy nem, egy másikban azt, hogy igen, nagyon fontos. Tanácstalan vagyok.

Nagyon szeretem a jogot, 7.-ik óta ügyvéd szeretnék lenni, érdekel is a dolog, hiszen könyvtárban beleolvasgatok jogi könyvekbe.

16/f



2014. máj. 26. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, annak kell lenni, de ahogy kitanulod a szakmát ezeket a beszélgetéseket nem magánbeszélgetésként fogod megélni, hanem feladatként, ezért nem fog bezavarni a visszahúzódó természeted, mert olyankor az ügyvéd éned lesz ott és nem te.
2014. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
plusz egy nagy ügyvédi irodába el lehet dolgozni introvertáltként is simán
2014. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20 cm alatt csak bojtár lehetsz. :)
2014. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fontos, de még nagyon fiatal vagy, a személyiség alakul idővel, idomul a feladathoz, kihívásokhoz. Főleg, ha tudatosan is dolgozol rajta.
2014. máj. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így visszanézve :))) első éves vagyok a jogon...
2018. jún. 10. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!