Hol lehet elhelyezkedni pénzügy és számvitel, gazdálkodás és menedzsment, illetve kereskedelem és marketing szakkal?

Figyelt kérdés

Azt mondják hogy ezzekkel a szakokkal elég sok rétűen el lehet helyezkedni, de nem igazán tudom hogy hol, vagyis Magyarországon kevés vállalat stb van ami meg van oda protekcio altal teszik be az embert ,, egy ilyen szak külföldön pl Németorszában , Amerikában lehet igazán jo vagy nem igy van?

Olyan válasza érdekel aki tényleg jártas az ügyben pl valamelyik szakot végezte és mennyire volt nehéz vagy épp könnyű munkát találnia illetve meg van e elegedve vele ..


2019. okt. 13. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért azt nem mondanám, hogy Magyarországon kevés vállalat van. Én pénzügy-számvitelen végeztem, termelő multi pénzügyi osztályán dolgozom jelenleg, nem volt nehéz állást találni. Előtte önkormányzatnál voltam, de ott eluntam az életem is.


A magyar és a nemzetközi termelő vagy kereskedelmi cégek mellett sokan mennek bankba, könyvelő vagy könyvvizsgáló vállalatokhoz de a tanácsadó cégek is népszerűek (mint a Pwc vagy KPMG). A közszférában is el lehet helyezkedni önkormányzatoknál, de kórházakba és iskolákba is kell pénzügyi végzettségű ember. A versenyszféra jobban fizet, de pörgősebb, sok a túlóra, míg a közszféra nyugisabb, ahogy letelik a munkaidő mindenki lép le, nem olyan stresszes.


A jelenlegi munkahelyemmel elégedett vagyok, lassan 2 éve dolgozok itt. Másik 2 szakkal kevésbé vagyok képben.

2019. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!