Milyen átlagod volt 11. -ben,12. -ben? És milyen lett az érettségid?

Figyelt kérdés

A fő tantárgyakból jó vagyok,csak a reálokból rossz,így az átlagom kb. 4-es.Gimibe járok,de félek,hogy elcseszem jövőre az érettségim.Végzős leszek szeptembertől,ha mindent beleadok,csinálhatok 5-ös érettségit?

Szeretném a tapasztalatokat,és hogy nektek hogy ment ez!

Köszönöm!

(és bocsi ha volt már ilyen kérdés)


2010. júl. 16. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is gimnáziumba jártam, 11-12 ben az átlagom valahol, 3,8-4 között lehetett. Az érettségim meg majdnem kitűnő lett, 1 tárgyból lettem csak 4 es, a többi 5. Magasabbak voltak a követelmények a gimiben, mint az érettségin....én ennek könyvelem el. Ne aggódj...simán meglesz...az érettségit "sajnos" már nagyon leegyszerűsítették, hogy a legdebilebbek is átmenjenek.

Ha gimnazista vagy, és átlagosan teljesítesz (ezt úgy értem, hogy azért nem szakadsz bele, de nagyjából elvégzed amit mondanak) szerintem jól fog sikerülni az érettségid is.

2010. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

11.-ben egy darab négyesem lett, pont az egyik felvételi tárgyamból. (De így sem vesztettem pontot miatta szerencsére:))

12.-ben pedig kitűnő.

De csak az utolsó két évben szedtem magam össze ennyire, előtte voltak hármasaim is:D Szóval csak elhatározás kérdése:)

Az összes érettségim 90% fölé sikerült, kivéve egyet, de az is ötös lett. (6 tárgyam volt:D)

Szóval szerintem ha összeszeded magad, és van egy kis logikád, akkor simán csinálhatsz ötös érettségit.

2010. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

11.-ben csak 1 db 4-esem volt, a matek, 12.-ben kitűnő voltam.

Érettségi: matek, magyar 4-es, angol, töri emelt, német 5-ös.

Attól még, hogy nem vagy kitűnő lehet jó az érettségid. Egyik barátnőm magyarból végig 4-es volt vagy a 4-es határán, ehhez képest 90%-os lett a magyar érettségije.

2010. júl. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Gimibe mindenki kitűnőre érettségizik 1-2 négyes belefér... emiatt ne aggódj.
2010. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

11:

angol: 3

töri: 4

infó: 4

nyelvtan: 3

irodalom: 3

matek: 3


12:

12:

angol: 3

töri: 3

infó: 5

nyelvtan: 3

irodalom: 3

matek: 3


érettségi:

Angol: 4

Magyar: 4

Matek: 4

Töri: 3

Infó: 5


//infós szakközépben voltam.

2010. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért nem mki lesz olyan jó tanuló gimiben, az én sulimba is vannak olyan agyatlanok..

Am. én is most leszek végzős, szakközepes vagyok, az átlagom 4-es.Reálra gyakorolj nagyon, én is humánból vagyok jobb, az kézen fekvőbb számomra:) De a matek érettségi sem szokott annyira húzos lenni szerintem:)

2010. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

11)

irodalom: 5

nyelvtan: 5

töri: 4

matek: 5

német: 5

infó: 5


12)

irodalom: 5

nyelvtan: 5

töri: 4

matek: 4

német: 5

infó: 5


érettségi)

magyar: 4

töri: 4

matek: 4

német: 4

infó: 5

(hát az érettségit elb*sztam kicsit . . . kicsit. . . )

2010. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

11-ben 4,5 volt az átlagom

12-ben belehúztam és 4,7 lett

Az érettségik jók lettek.

Angol 4

Matek 5

Magyar 4

Töri 5

Földrajz:5

Kémia: 5

Szerintem jobb ha a reálnak nekifekszel, ha tanulsz rá kisujjból fog menni az érettségi, mert amúgy elég könnyű.

2010. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

11. év vége:

irodalom: 4

nyelvtan: 4

történelem: 4

német: 4

matek: 3 (ezen meglepődtem azt hittem végig kettes voltam =))

informatika: 3

/ az infó jegy szakmacsoportos alapozó oktatás, elméletből (3) és gyakorlatból (2) tevődött össze... én felfelé kerekítettem =) /


12.-ik év vége:

irodalom: 4

nyelvtan: 4

történelem: 4

német: 5

matek: 2

informatika: 4

//infó jegy számítógép programozásból (3) és adatbázis kezelésből (4) tevődött, megint csak felfelé kerekítettem =) /


érettségi (2006):

magyar nyelv és irodalom: 5 (80%)

történelem: 5 (83%)

német: 4 (60%)

matek: 3 (44%)

informatika: 4 (65%)


Amúgy ha megnézed, humán tárgyakból sokkal jobb vagyok. 10-ikben év végén még buktam is elektrotechnikából, de pótvizsgán átmentem. Az érettségit igen, meg tudod csinálni 5-ösre, de tanulni kell ahhoz. Ha annyit tanulsz mint eddig, vagy egy kicsivel többet, nem lesz gond. Az érettségi nem csak a tudáson múlik, hanem a vakszerencsén is. Lesznek kedvenc tételeid is, és olyanok is, amiket inkább másnak hagynál, ha lehetőséged van rá =).

2010. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

közgáz szki

11.

irodalom 5

nyelvtan 5

matek 4

angol 5

elméleti közg. 5


12. ugyanaz :)

érettségi: kitűnő, és a matekom lett a legjobb. :)

2010. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!