Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 évesen, hogyan lehetséges...

23 évesen, hogyan lehetséges önerőből felvételizni az orvosira, illetve elvégezni?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok. Érettségi óta dolgozom, a szüleimtől már nem számíthatok semmilyen segítségre.

Kórházban dolgozom és arról álmodoztam folyamatosan, hogy orvos legyek. Kezdek beleőrülni jött egy törés az életemben és most elhatároztam, hogy belevágok elkezdek felkészülni. A középiskolai év végi jegyeim rosszak lettek nagyon, és az érettségijeim is így pontom igazából semmilyen egyetemi szakra nem lenne meg. Szóval elhatároztam, hogy emelt szintű érettségit teszek kémiából és biológiából. Angol felsőfokú nyelvvizsgát is meg kellene csinálnom valószínűleg. Ha nagyon jól sikerülnek az érettségijeim akkor, már meglehet a ponthatár?

Tegyük fel megvan, bekerültem. Hogyan tovább? Ott kell hagynom ugyebár a kórházat, egy vidéki kisvárosban vagyok az egyetem 70 kilométerre. Szóval felvettek és otthagytam a munkahelyem, mit tegyek? Diákmunkába bele kezdeni tanulás mellé? Diákhitel? Hogy tartom el magam, hogy viszem végig?

Hogyan készülök fel ezekre az emelt szintű érettségikre, hogy 90% körüliek legyenek? Tanfolyamokra áldozzak súlyos pénzeket vagy önmagamtól is lehet? Hogyan lesz meg a pénzem a könyvekre, stb.?

Életmód változást is kell csinálnom , leszoknom a cigiről és le is kell fogynom.


Ha van valaki aki elvégezte, esetleg csinálja az orvosit és bármely aspektusból hasonló helyzetből tette azt mint én most vagyok, nagyon hálás lennék neki, ha megosztaná a tapasztalatait, esetleg tanácsot adna. Esetleg megmondaná nekem, hogy mondjak le erről az álmomról vagy bármi. Ha valakivel tudok beszélgetni hosszú távon annak is nagyon örülnék.

Kilátástalan helyzetben vagyok. Kezdek szétesni célok nélkül, de azon kívül, hogy orvos legyek nem tud motiválni semmi. Illetve még ezt sem tudom, hogy mihez mennyi erőm lenne. Próbálok kilépni a depressziómból és cselekedni.

Köszönöm, hogy elolvastátok és válaszaitokat is előre köszönöm.



2019. okt. 19. 18:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mentőtisztre egyszerűbb bejutni, de az is elég nehéz szak. Sőt, én úgy hallom, hogy ott a záróvizsgán előszeretettel húzzák meg a hallgatókat (ellentétben orvosin, ahol aki már odáig eljutott, azt már aligha fogják kivágni), emiatt nem is sokan végeznek egy-egy évben.

Ennek ellenére persze gondolkozhat rajta a kérdező, ha eddig ez nem jutott eszébe.


Az már egy jó lépés, hogy elhatároztad magad, de tenned is kell érte. Én a tanfolyamot ajánlom, vagy magántanárt. Hiába drága, szerintem jobban járnál vele, mintha egyedül otthon tanulnál, főleg úgy, hogy már kiestél a tanulásból.


Másrészt szerintem a diákhiteltől senki nem fog eladósodni.

2019. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Azért nálunk is van 1-1 bukás. Nem tudom hogy van ez a mentőtisztin, oda nem jártam. 😁

Nekem édesanyám vett fel diakhitelt a 2. diplomája miatt. Bár ez 2008 előtt volt, végülis 2014-ben tudta kifizetni a hitelt.

Magántanár jó ötlet,mondjuk manapság az is elég borsos áron van.

2019. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!