Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valakinek az az álma, hogy...

Ha valakinek az az álma, hogy filmrendező legyen, akkor milyen iskolába menjen?

Figyelt kérdés

Középiskolába milyen tagozatra, milyen szakkörökre?

(dráma, média,informatika???)

Mit érdemes tanulni,mire kell alapozni?

És Magyarországon melyik főiskolán, egytemen lehet rendezőként végezni?

Vagy egyáltalán mik a szamárlétra lépcsőfokai?

Érdemesebb inkább külföldön próbálkozni, és ha igen, hol?


2010. júl. 16. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

szinház és filmmüvészeti egyetem .

de megnézheted hires magyar rendezők netes oldalait is hogy ők hogy haladtak és főleg hol végeztek stb.

szerintem külföldön sokkal nagyobb a túljelentkezés.

2010. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, ahol az első leírta hivatalosan.

De semmi végzettség is elég, ha van hozzá tőkéd, vagy szerzel szponzorokat. Persze, hogy meg kell mászni a szamárlépcsőt, valószínűleg nem az első filmedre fogsz Oscart kapni.:)

2010. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Még valakinek egyéb ötlet,tapasztalat?

Hogy érdemes építeni az utat a siker felé?

Merre felé kapálózzak?Vagy előbb tanuljak rendes polgári szakmát, és próbáljak kapcsolatokat kiépíteni?

2010. júl. 18. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem végezz el egy rendes szakmát. De most komolyan. Ez nagyon lutri dolog a filmrendező. Ha nem jön be, akkor csak pénznyelő lesz. Keress olyan szakmát, ami esetleg még érdekel, vagy hasonló a filmrendezőhöz. Fényképész, vágó, operatőr, mit tudom én, csak pár példa, ami így eszembe jutott. Nem néztem utána, hogy léteznek e ilyen képzések.


A rendezést egyelőre a "polgári" szakma mellett hagyd meg hobbinak. Csinálhatsz videoblogot is, amin általad rendezett rövid filmeket lehet nézni... Ha jól csinálod ezeket, akkor a közönség vevő lesz rá. Esetleg ha utána még érdekel a dolog, ezek még jól is jöhetnek ha jelentkezel filművészeti akadémiára.

2010. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!