Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az orvosi...

Mennyire nehéz az orvosi egyetem? Valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Általában hány %-uk csúszik, vagy hagyja ott a szakot? Milyen lehetőségeik vannak, átlagosan mennyit keresnek és mennyit dolgoznak egy nap az orvosok?

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!


2011. okt. 3. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi 206-an voltunk elsőben, most a harmadévet kb. 130-an kezdtük el.

Hogyhogy milyen lehetőségeik vannak? Mehetsz kórházba dolgozni, nyithatsz magánpraxist (nyilván kell hozzá egy "kis" tőke...), mehetsz magánklinikára dolgozni, vagy épp külföldre. Orvoslátogató is lehetsz, vagy épp elmehetsz kutatni vhová.

A hivatalos fizetés Mo.-n szánalmas (rezidensként nettó 90 eze, szakorvosként vmivel 100 felett, de közalkalmazotti bértáblán nézd meg, mert függ az évektől is), persze hálapénzzel kiegészítheti az, akinek van hozzá gusztusa.

Nyugaton viszont meglehetősen szépen meg vannak fizetve az orvosok.

De dolgozni mindenhol sokat kell.

2011. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon megdöbbentem, mert van egy sorozat "rezidensek", ami igaz, tehát nem színészek játszák, hanem leforgatják egy rezidens napját. Na most mutatták, hogy nem egyszer előfordul, hogy bemegy az ember reggel 5-re és este 11-ig vann benn.

Az összes "mocskos melót" rájuk zúdítják és szeretik az ügyeleteket is rájuk osztani.

Ahogy az első válaszoló is írta, Magyarországon nem éri meg rezidensnek lenni, mert kiszúrják a szemedet 90 ezer pénzzel, ami nevetséges. Azért egy szakorvosnak már valamivel jobb a helyzete, szaktól függően akár fél milliót is kereshetsz, de persze az évek meg a rutin is sok mindent meghatároz ( A TV-ben Zacher Gábor, toxikológus nyilatkozta, hogy ő visz haza fél millát nettóba).


Viszonylag sokan csúsznak az egyetemi évek alatt, nem véletlenül támogat az állam 12 helyett 14 félévet az orvosin. És sajnos sokan ott hagyják, de azok már az első 2 évben kiesnek, utána már valamivel könnyebb, vagy jobban hozzászoktál a dologhoz, ott már nem szokták feladni.

2011. okt. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! A lehetőséget úgy értettem, hogy inkább külföldre mennek a friss diplomások, vagy maradnak itthon.
2011. okt. 3. 17:04
 4/4 anonim válasza:
100%
Én most vagyok elsőéves orvosi, de minket állandóan rémisztgetnek a kihullásal és ami igaz az igaz....nagyon nehéz nagy mennyiségű anyagokat megtanulni és kb leszarják hogy te érted e vagy nem az anyagot. És aki ehhez nem tud hozzászokni az előbb utóbb úgyis kihullik
2011. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!