Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a BME-ről?

Mi a véleményetek a BME-ről?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és felmerült a tovább tanulásnál a BME informatika is, de én attól félek, hogy nem bírnám. Eddig egy 93% középszintű előrehozott informatika érettségim van. De jövőre leteszem az emeltet. Valamint olyan 4-5 tanuló vagyok.


Valakinek aki jár/járt oda az esetleg tudna pár információt mondani, hogy milyen tanulóként ment oda és hogy mennyire bírta/bírja az ott tanulást?


A válaszokat előre is köszönöm 😁

L/17



2019. okt. 23. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A férjem ott végzett és imádta. :) Most szuper állása van és imádja, amit csinál. Sok sikert neked is!
2019. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Nekem ismerősöm van onnan. Nehéz, sok a zh, de a vizsga így legalább picivel könnyebb. Nem lehetetlen, viszont ami neked kell emelt, azt nagyon tanuld meg. Sőt, járj szakkörökre is, ha van rá lehetőséged, mert egy pár nap alatt lezavarják a középiskolai emelt anyagot! Sok sikert! ;)
2019. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Immáron több mint két éve odajárok.


470ponttal; emelt matek (92%) és fizikával (88%) felvételiztem (+ kicsit ismertem a Java-t), de közel sem voltam zseni. Nagy hévvel indultam az elején aztán megdöbbenésemre a teljes matektudásomat letudtuk két hét analízis alatt, a fizika viszont frankón átsegített a két féléven. Ha tudsz kicsit programozni, az jó; lehet az első 6 hétig nem kell bemenned prog1-re, mivel a nulláról kezdünk és unatkoznál.


A tanulás..

Vedd úgy, hogy itt egy dolgozatra tanulsz annyit mint egész érettségire. Ehhez ugyan könnyen hozzá lehet szokni viszont zabálja az időt. Néha pont ezért, amikor a helyzet megkívánja és közel teljesíthetetlenek az elvárások, akkor egyszerűen muszáj szelektálni a tárgyak között és megelégedni rosszabb jeggyel, mert különben az egészséged fog rámenni. 7 félév alatt marha nehéz megcsinálni! Javaslom, hogy próbáld ki, ha keménynek érzed akkor vedd lazábra és menj el dolgozgatni suli közben. Ja és a nyílt napnak, ha mész, ne higgy, nem olyan! =)


Ha érdekel még vmi írj PM-et.

2019. okt. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

A felvetéli pontszámon kívül lényegtelen milyen eredményed volt érettségin. Nem épül rá a képzés. Teljesen más paradigma lesz ott, mint középiskolában.

A középinfó anyaga arra jó, hogy meg tud formázni majd a szakdolgozatod, másra nem.


Én ismerek olyat aki középiskolában kitűnő tanuló volt, 90+-os érettségikkel került be, de két félév után ott hagyta. Másik oldalról is ismerek olyat aki valami gagyi szakközépből pont becsúszott és 7 félév alatt megcsinálta.


Szerintem 3 dolog van ami erre a szakra nélkülözhetetlen ahhoz hogy elvégezd sikeresen csúszás nélkül:

- szorgalom

- barátok (szaktársak között)

- jó időbeosztási képesség

2019. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egy gyenge középiskolából jövök, fővároi, de nincs top 100-ban. Én voltam az egyik legjobb tanuló, bár ami nem érdekelt, az nehezebben ment. Versenyeredményeim se nagyon voltak, matek/fizika OKTV-n senki nem is jutott tovább az évfolyamból se. Egyik évben se, amíg oda jártam.

Matek-fizikából emelteztem, 445-öt pontom volt matek 77 %, fizika 85 %, de felvettek. Villamosmérnökire jelentkeztem, ott már akkor is alacsony volt a ponthatár, azóta még lejjebb ment.

A középsulis tudásból éltem matekból és fizikából is az első félévben. Akkor még bejártam. De legalább kitapasztaltam, 2. félévtől kezdtem kihagyni az előadásokat, 3. félévben már nem is nagyon voltam bent egyen se, 4. félévben már a gyakorlatokra is kevésbé jártam be. Ennek megvan az oka: neten fent vannak az anyagok, Videotóriumon több tárgy előadásai is, illetve órán úgy se tanultam meg az anyagot sose. Nekem kell az, hogy én magam oldjam a feladatokat, a one-man show jellegű leírom a feladatot a lapról a táblára jellegű gyakorlatok xart se értek.

1-2 tárgy van, ami kivétel a fentiek alól, és nagyon nehéz belőlük elsajátítani az anyagot véleményem szerint. Amúgy olyan 3-4-es tanuló voltam, 1-2 ötösöm is volt. Az önálló tárgyak az igazán nehezek meg 1-2 házi, azokkal mindig sok bajom volt. Egyszer egy miatt buktam is egy tárgyat, de amúgy más miatt nem.

Szóval, ne félj tőle! Inkább attól, hoy lányként infóra mész... Hát... Nem lesztek sokan, maradjunk annyiban. Van olyan ismerősöm, aki csúszás nélkül végzett, pedig olyan szinten buta, hogy nincs olyan ismerősöm, aki ne ezt gondolná róla. Ettől még szeretem, csak érted... Szóval nem egy atomfizikus, és simán kente. Már az MSc-t tolja nagyban, mellette dolgozik is.

2019. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!