Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek egy emelt elég...

Szerintetek egy emelt elég lesz a 2020-ban a sikeres felvételihez?

Figyelt kérdés
Évek óta úgy készültem, hogy egy emeltet teszek, de ez az új rendszer elbizonytalanított, hogy elég lesz-e ahhoz, hogy felvegyenek államira. A nyelvvizsgás részt még így is ki tudom maxolni 40 ponttal, a tanulmányi pontoknál zömében ötöseim lesznek, és jó tanuló vagyok, eddigi tapasztalataim alapján a vizsgahelyzet sem okoz számomra rendkívüli feszültséget. Amiatt aggódom, hogy legtöbben két emeltet tesznek majd, így alulmaradok emiatt a hátrány miatt. Vagy nincs okom aggódni? Nagyon bizonytalan vagyok, és már arra is gondoltam, hogy föciből emeltezek annak ellenére, hogy 10. óta nem volt földrajz órám.. (legutóbb 430 volt a ponthatár az áhított szakomra)

2019. okt. 29. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha sokan jelentkeznek akkor az aggódáson kívül lehet meg kellene próbálni még 1 emeltet.

Én 1et fogok tenni, de a szakon tavaly 284volt a hatàr úgyhogy van akinek elèg az 1is. De ahol 400+ ott már bizonytalan.

2019. okt. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A helyedben a biztonság kedvéért meg a +50 pontért két emeltet csinálnék.


1 emelttel az a probléma hogy azt nagyon jóra kell megcsinálnod hogy sok pontod legyen.

2019. okt. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én idén fogok érettségizni és ugyanez a kérdés foglalkoztat engem is. Én úgy vettem észre, hogy szakfüggő a dolog. Nálunk sokan emelteztek angolból most októberben és ezek közül jópáran töriből is fognak. Ők valamilyen gazdasági szakra akarnak menni, ahol töri+idegennyelvvel felvételizhetnek. Viszont aki reálos (én is az vagyok) az nem igazán fogja tudni hasznosítani az emelt angol érettségit mert ugye ha van nyelvvizsgája, akkor az angolos pluszpontokat ott felhasználja. És aki pl mérnökire akar menni, az matekból fog emeltezni meg ha képes rá akor fizikából/infóból/kémiából/bioszból, attól függ hova akar menni. Én csak egy matek emeltet tervezek meg egy közép infot. Sok tanár állítja amúgy, hogy a pontokat lejjebb fogják vinni és ez logikus is lenne, de én már semmiben sem bízok. Mindenesetre elég bonyolult ez az új rendszer és elég valószínű, hogy én se jól tudom a dolgokat.
2019. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!