Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi történik velem? L/18

Nem tudom mi történik velem? L/18

Figyelt kérdés

Az érettségi évében állok, már most nagyon ideges vagyok ha az érettségire gondolok.Nagyon félek tőle. De a legjobban attól félek hogy mi lesz utána.Maradok egy évet szakmán, de utána mi lesz..Egyetemre nem szeretnék és ne is tudok menni, mivel nyelvizsga és emelt érettségi kell hozzá.

Nem tudom hogy mi lesz a jövőben és ez nagyon bánt.

A hobbim a kézilabda. Imádom csinálni.Eltudnam képzelni hogy kézilabda legyen a munkám.De erről már lecsusztam hamarosan már 19 leszek.

Nem tudom elképzelni hogy mit tudnak majd csinálni.

Ettől nagyon szomorú vagyok, és ez miatt semmittevéssel telik a napjaim nagyrésze.

Bulizni nem jarok, nem iszok és nem is dohányzók.

Barátom nincs még sosem volt, gyakran egyedül érzem is magam.

Kérlek segítsetek nekem, ti is voltatok így.



2019. nov. 3. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbben vannak így, főleg azok, akik nem tudják mondjuk pelenkás koruktól kezdve, hogy mivel akarnak foglalkozni majd.

Ha jól értem, van még egy éved érettségi után, hogy eldöntsd. Az rengeteg idő. Egy év alatt sok minden történhet. Pl megbizonyosodhatsz róla, hogy akarsz-e ebben a szakmában bármennyit is dolgozni, vagy sem. Ha a kézilabdát ennyire szereted, nem látom okát, miért ne mehetnél a Testnevelési Egyetemre? Ennyi idő alatt bőven fel tudnál készülni emelt érettségire (például testnevelésből), nyelvvizsgára is bőven van időd és egyáltalán nem kötelező rögtön középiskola után rohanni egyetemre, vagyunk egy páran, akik kihagytunk évet, éveket (én pl 2-t), mire sikerült a felvételi/kitaláltuk, hogy mit is szeretnénk. Addig dolgozhatsz pl a szakmádban, ha már van kezedben egy papír, vagy beiratkozhatsz vmi képzésre is, ami mondjuk kapcsolódik a hobbidhoz, vannak 1-2 éves fitnessinstruktori képzések. Ki tudja, lehet egyiket másikat plusz pontként is el tudnád számoltatni egy egyetemi felvételinél, vagy annyira megszereted, hogy végül avval még tovább. Sok lehetőséged van.

[link]

[link]

2019. nov. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hol tartasz a kézilabdával? Miért gondolod, hogy lecsúsztál róla? Ha már egy ideje csinálod versenyszerűen, és van tapasztalatod, tanulhatsz edzőnek.
2019. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen szakmát tanulsz?
2019. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Közgazdaságot tanulok úgyhogy penzuggyel kapcsolatos lesz a szakmám.
2019. nov. 4. 06:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem bukdácsoltál 4 évig akkor az érettségi is sikerülni fog. Bár ezt csak utólag látja az ember. 4 évig keményen kell tanulni, nem bulizni-drogozni-cigizni-bandázni!

Menj el dolgozni idősotthonba segédápolónak. Majd ők beiskoláznak ápolónak, ha érsz valamit.

2019. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!