Ha logisztika szakirány érdekel, akkor milyen szakon érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Logisztikai mérnöki
2019. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, és például kereskedelem és marketingen belül is lehet tovább szakosodni logisztikai irányba? Vagy van olyan más akár gazdasági szak amin van logisztikai orientáció?
2019. nov. 6. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Kermarkon is lehet, én is azon tanulok. Ha jól tudom még Gazdálkodás és menedzsmenten is van logisztika szakirány, de ebben nem vagyok biztos, felvin megtudod nézni.
2019. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten a logisztika érdekel miért mennél kermarkra? Arra tényleg a logisztikai mérnöki a legjobb...Pl ELTE-n nincs olyan, hogy alapszakon szakirányt választasz ezeken a szakokon. (Gazdmen, kermark stb) De egyébként egy sima gazdasági végzettséggel is elhelyezkedhetsz a logisztikában, de egy kukkot nem fogsz róla tanulni, max a nagyon alapokat:D
2019. nov. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, mondjuk azért mert ha gyenge fizikából/kémiából/matekból akkor előbb fogja feladni a mérnökit, minthogy logisztikus legyen, vagy ha el is végzi, 7 év alatt Bsc-zni nem biztos, hogy a legjobb dolog. Én már dolgozom levelező mellett, logisztikában, pedig még nem végeztem, és nem fuvarleveleket pecsételgetek,hanem összetettebb feladatom van. Jópár kollégámnak nincsen logisztikai végzettsége, csak gazdasági diplomája, vannak akiknek gazdasági logisztika szakiránnyal, és talán 1 kollégám van akiről tudok, és logisztikai mérnökit végzett. Ez nettó hülyeség, hogy csak az alapokat fogja tudni az ember, ha gazdasági szakon tanul logisztikát. Kivétel persze ha nincs szakosodás. A legtöbb logisztikai munkakört simán befogja tudni tölteni, nyílván nem lesz pl Logisztikai vezető, vagy ellátási lánc menedzser, de egy mesterképzéssel simán továbbtudja magát képezni. (Pl Supply Chain Management Msc)
2019. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A gazdasági szakok is 7 félévesek és oké, hogy megtanítják az alapokat, de ha kifejezetten a logisztika érdekli, akkor miért tanulna marketinget, amikor létezik egy ilyen opció, hogy logisztikai mérnöki?:)
2019. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7 évet írtam,nem félévet, referálva arra, hogy ha gyenge a kérdező a reálos tárgyakból (matek, fizika, kémia) akkor kín szenvedés lesz neki a mérnöki, jó eséllyel vagy abbahagyja, vagy ha elvégzi akkor jókora csúszással. Ez tapasztalat, több ismerősöm is ment viszonylag gyenge kémia,fizika tudással mérnökire és csúsznak is rendesen, pedig nem lusták. Amúgy meg nehogy azt hidd, hogy logisztikai mérnökin csak logisztikát tanul az ember :D Nézz meg egy tantervet, kb hasonló arányban tanul logisztikát ,mintha kermarkra menne és logisztikára specializálódna. A különbség annyi, hogy mérnökin az első 2 évben mérnöki tárgyai lesznek, kermarkon meg gazdasági, kereskedelmi és marketinges tárgyak. Viszont egy olyan embernek aki gyenge a reálos tárgyakból, egy gazdasági sokkal jobb opció.
2019. nov. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gazdasági szakon meg matek, statisztika, közgáz,számvitel esetleg pénzügy... Tényleg sokkal fincsibb humán beállítottságúként. :D Matekból azt hiszem két félév van nálunk az egyetemen, bár fogalmam sincs nem járok át arra a karra. Annyit tudok, hogy nálunk nincs szakirány választás az ELTE-n. (IK-n más a helyzet arról többet tudnék mesélni)
2019. nov. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!