Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász vagy konduktor...

Gyógytornász vagy konduktor alapszak?

Figyelt kérdés

Nem tudok választani a két szak közül. Melyik érné meg jobban? Lehet akár mindkettő? Ha igen, akkor elismertethetek tárgyakat (SE), vagy mindent újra kell kezdenem, amikor elkezdem a másik alapszakot?

Minden vélemény érdekel a szakmákkal, azok jelenjével és jövőjével kapcsolatban.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. nov. 13. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten beteg, problémás, vagy csak "más" gyerekekkel akarsz foglalkozni, akkor konduktor. Ha felnőttekkel is, akkor gyógytornász. A gyógytornászat a közegézségügyben alulfizetett pokol, magánpraxisban sokkal jobb. A konduktor meg külföldön sokkal jobb, például Svájcban.


Ha nekem kellene választanom, én TF-re mennék edzői szakra és mellette gyógytornásznak, ezzel nagyjából életem végéig rendes megélhetés lenne biztosítva. De mindenki más, van több konduktor barátom is, akik hivatástudatból csinálják. Ez érdekli őket.

2019. nov. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen más a kettő. Én konduktornak tanulok, annyiban nem értek egyet az előzővel, hogy leginkább akkor válaszd a konduktort, ha gyerekekkel foglalkoznál, mert konduktorként ugyanúgy lehet felnőttekkel is foglalkozni (stroke, Parkinson, sclerosis). Érdemes átgondolnod, hogy mi is az, amit szívesen csinálnál. A konduktorit csak akkor tudod elvégezni, ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, mert motiváció nélkül hamar elvérzik az ember ezen a képzésen.
2019. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!