Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » HR ügyintéző vagy Klinikai...

HR ügyintéző vagy Klinikai szakpszichológus? Melyiket éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok a Pszichológia BA alapképzésen, és nemsokára el kell dönteni, hogy melyik irányba megyek tovább mesterképzésre. Ez a 2 irány az, ami a leginkább foglalkoztat.

A klinikai mesterképzésben kicsit aggaszt, hogy 4 éves, és még utána szakképzést kell csinálni ahova állítólag csak protekcióval lehet bejutni.

Az Emberi Erőforrás tanácsadó szakban az tetszik, hogy csak 2 éves és kész az egész, utána már lehet is dolgozni, és állítólag sok lehetőség van benne.


Melyik a jobb, melyik ad több lehetőséget?



2019. nov. 14. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod a klinikai szakpszichológus képzést. A pszichológia mesterképzés is 2 éves, es bár vannak benne szakirányok, a végén egységes pszichológia mesterdiplomat ad. Ezt követően lehet szakképzésre jelentkezni, es ezek közül egy lehetőség a klinikai szakpszichológus, ami 4 éves. Ez már munka mellett van. Javaslom, hogy nézd meg a Kapszli Képzéskatalógusát, ott fel van sorolva minden lehetőség. Pontatlan információk alapján ne hozz döntést!
2019. nov. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért pszichológián belül is irgalmatlan sok lehetőség van:


[link]

2019. nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi igen ezzel tisztában vagyok, csak sietve írtam meg a kérdést.
2019. nov. 14. 16:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A klinikai szakpszichológus az, aki legálisan működtethet magánrendelést. Ebből a szempontból ez jobban hangzik, viszont 4 évig klinikán kell dolgoznod, és közben szakképzést csinálnod. Ez elég megterhelő, de ha valaki elég elhivatott meg lehet csinálni. Nem tudom, hogy a HR ügyintéző alatt a munkapszichológiát érted-e, vagy mást, de azzal tényleg hamarabb lehet végezni, és lightosabb munka, viszont nem lehet magánrendelésed. Ami igazából nem is biztos baj, mert a cégek jól meg szoktak fizetni.
2019. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!