Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » EFEB vizsga online tanulás...

EFEB vizsga online tanulás esetén hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

EFEB bér és TB ügyintézői online oktatására jelentkeznék. Igazából ennek sem értem a menetét, hogy mi ez a megszabott 4 hónap. Olyan nincs hogy én gyorsabban, vagy lassabban készülök fel?

Na de a lényeg: a vizsga hogyan zajlik? El kell menni valahová, és ott lesz elektronikus úton vizsga, vagy otthonról lesz online vizsga?

Csak mert ha utóbbi lenne, gondolom elég nagy lehetőség lenne csalni, szóval nem hiszem, hogy így megy (?).

Köszi előre is!



2019. nov. 12. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én tavaly jártam hozzájuk online tanfolyamra, mert nem tudtam volna bejárni a tantermi órákra. Egy online felületen hozzáférsz a teljes tananyaghoz, tesztekhez, videós előadásokhoz. Ezen belül kell haladni, ha van kérdésed arra válaszolnak. Szerintem a 4 hónap az az idő amíg hozzáférsz a rendszerhez, de én is sokkal hamarabb elvégeztem. Vannak online vizsgák, ezt úgy emlékszem öt alkalommal lehet ingyenesen megpróbálni, nekem ezzel sem volt semmi gondom, mert elsőre sikerültek. Az OKJ-s vizsga előtt kell bemenni egy alkalommal az EFEB -hez egy vizsgafelkészítőre és utána jön maga az OKJ-s vizsga. Mi kb. 25-en vizsgáztunk és tudtommal mindenkinek sikerült is.

Nem akarlak rábeszélni, nekem nagyon kényelmes volt így.


Remélem segítettem :-)

2019. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ment a zöld! :)


Olvastam sok negativ kritikat, de sehol mashol nem talaltam en sem ilyen kenyelmes-rugalmas es online megoldást.

Szerintem neki is ugrok.

2019. nov. 15. 10:35
 3/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Sikerült?:)

2020. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen. Online elektronikus vizsga volt.

De ez egy vicc. Marmint oke, vizsga, de ez semmi. OKJ vizsgam most lesz 12ediken meg 26odikan, arra be kell menni es +56 meg +54 ezret be kellett fizetni (ber+tb).

Meg nem tudom hogy lesz, elvileg irasbeli elmelet, gyakorlat meg szobeli. Az egyikbol (ber) utana a masikbol is vizsgazni kell, de ott nem kernek szobelit.


Alapvetoen az online vizsgak könnyűek, feleletvalasztosok. Van ahol kell szamolni, az nehezebb. Az egyik vizsgan 1x megbuktam, e-mailt kellett irnom nekik, ugy lehet ujra probalni. Masodjara sikerült, szoval nem veszes. A valos OKJ vizsgatol viszont felek. Egyreszr honapok teltek el es kb semmire nem emlekszem mar, at kene nezzem, mereszt ha szamolgatni kell vegem kb. Mert oke, szamolni kell itt, de meloban egy program kiszamol helyetted mindent. Netto f.sag ha itt nekunk kell szamolni. Meg mit kell szobelizni? Xd full hulyeseg. Ahh felek h folosen dobtam ki kb 2-300ezret az ablakon, nemtom mennyit. Remelem nem.

Ja es azt sem vagom mi ez a ket vizsga nap. Alapbol en ugy keszultem h csak 26odikan lesz, eloszor azt irtak, mert h tobb csoport lesz es szetosztjak. Most emailben meg fixre irtak nekem h 12 is meg 26 is. Hat nem vagom.

2020. aug. 5. 10:52
 5/8 anonim válasza:

Oh értem, köszönöm a válaszod! :)

Magyarul akkor elég elavult, és nem nagyon éri meg..illetve akkor nem is egyértelmű a szervezés sem.

Köszi még egyszer!:)

(Én kérdeztem, hogy sikerült-e)

2020. aug. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nincs mit!

Igazából nem elavult, mármint tök jó volt, hogy a tananyagokat odaadták, meg a gyakorlatot videókon, szóval ilyen szempontból sokmindennél még fejletebb is!


Most néztem meg az e-maileket visszamenőleg, úgy látszik ott én néztem félre: Gyakorlat+Írásbeli 12-edike, Szóbel 26-odika. Csak 2 csoportra volt bontva, valószínűleg rosszul olvastam.


De egyébként igen, nem teljesen tiszta a szervezés. Mármint most a COVID is bezavart, viszont a honlapon egyáltalán nem korrektek, mivel azt írják "Ingyenes vizsga". Aha...elektronikus, semmitmondó vizsga ingyenes, viszont az OKJ az plusz pénz volt.


Én igazából ezek ellenére tudom ajánlani, mert nem rossz, csak ez nem volt korrekt szerintem, hogy "ingyenes vizsgát" reklámoztak közben meg rá kellett dobni még egy majdnem a tanfolyam árát.


Én mikor kerestem Bér és TB-t akkor ez tűnt a legjobbnak (fél éve kb), szóval nem hiszem, hogy ennél van jobb. Például más cégeknél, más tanfolyamoknál, OKJ-knál nem biztosítanak így online képzést meg videó anyagokat, pedig mióta itt csináltam, tudom, hogy ez a legjobb formátuma a tanulásnak, legalábbis nekem jobb, mint máshol beülni egy órára fölöslegesen, mikor én is el tudom olvasni amikor kedvem tartja és bemagolni, értelmezni, stb.

Viszont igen, vannak itt is hülyeségek. Pl hogy 4 hónapra biztosítják a tananyagot, meg másik fiókban összefoglaló anyagokat, amik amúgy sztem nem fedik teljes egészében az előző tananyagokat, szóval aki még tanulni akar vizsgára jól teszi, ha kimásolja tanulás közben, amiket még meg tud nézni:D Szvl lehetne jobban csinálni, de ha ez érdekel, akkor én ajánlom, csak a szervezés nem legjobb, de ez Magyarországon alap kb, szvl nem tudom. Önmagában nem a legjobb, de másoknál még így is lehet, hogy jobb.

2020. aug. 5. 14:36
 7/8 anonim válasza:
Írd majd meg, hogy ment a vizsga! Sok sikert!
2020. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Na már rég megvolt a vizsga. Vagyis majdnem. Az írásbelin megbuktam sajnos 3 ponttal, pedig a gyakorlati 1 hibával 98%-os lett. Tök baromság, hogy nem lehet egybe nézni a kettőt, amúgy is a gyakorlat számít nem a lexikális tudás az egész világban, mindenhol, de m1.

Egyébként a vizsgáról annyit, hogy a gyakorlati egyszerű volt, ahogy a tananyagban is benne volt, bár volt 1 dolog (am ia hibám volt), amit csak azok tudtak, akik bejártak órára, hogy egy bizonyos esetben hova kell ikszelni az egyik adatlapon. Tehát ezt normál tanfolyamosoknak órán modnták el, a netes anyagban vagy nem volt benne, vagy nem volt aki felhívja rá a figyelmem, de a gyakorlati vizsgában benne volt, nyilván ezt elhibáztam, de semmiség kb.


Az írásbeli viszont...fent van neten szinta az összes előző írásbeli, azt ajánlom azon gyakorolj, ha mész, vagy aki megy. Viszont ahogy érzékeltem az eddigi években ez volt az első vagy második legnehezebb vizsga. Nem teljesen olyan volt mint a régi vizsgák, a kérdések hasonló elosztásban voltak, de az egyik résznél 2 kérdés egymásra épült, és hát ha nem tudtad hogy miről van szó nyélből buktál 2 kérdésnyi pontot. Valamit megpróbáltamo da rizsázni, de 0 potnot adtak rá, pedig azért lehetett volna, illetve volt máshol is ilyen szemétkedés, hogy nem pont úgy írtam le egy kifejezést, tehát 2 szóból egyiket írtam le, már nemtom mi volt, mert lefotózni sem lehet a kész vizsgát érthetetlen h miért, és akkor arra is levontak 1 pontot, máshol is volt amit nem fogadtak el, bár azt legalább 90%ban jogosan, de ha nagyon akarták volna meglett volna az a 3 pont még...A végén volt 2 számolási feladat, azok viszont elég nehezek voltak, korábbi példákban lazán megoldottam, itt mindent beleraktak, hogy az adott személy első házas, gyereke van, fogyatékos. Mondom kösz. Szóval nem ment jó la számolás sem, de korábbi példákban ott is mindig adtak részpontokat, hát most nem adtak (ez benne van valahol a szabályzatukban, hogy néha adnak, néha nem, mikor m ilyen a teszt vagy a kedvük). Szóval így buktam el sajnos. Megyek újra. Első vizsga volt 55 ezer, most 38500 Ft. Amit szinén nem értek miért, hiszen szóbelire el sem mehettem, és csak az írásbelit kell újra írni, a gyakorlatit nem, tehát nem értem ezt a magas összeget, kb 5-10 ezret értenék meg, szóval bekaphatják a nagy falloszt, de ha már kifizettem 60k-t plusz 55 vizsgát akkor már végigcsinálom. Remélem majd most jó tesztet kapok, meg majd a TB-t is meg tudom csinálni.

Amúgy ez is egy rohadt rossz dolog, hogy ugye vizsgáztam nem is tudom mikor, asszem augusztus végén, erre mikorra kapok kövi időpontot ? November 18. Normálisak? Hát ha ezen is megbukom meg még a TB-t is le kell raknom meg még esetleg azon is bukok egyszer akkor mikorra lesz meg a papírom 10 év múlva? Nooooormális? :D Alapból Áprilisban (!) fejeztem be a tanfolyamot elvileg, oké hogy covid, de akkor is, hát mi van. Elfelejtek mindent mire a végére érek...1.

2: ráadásul rohadt nyomorultak az oktatók/vizsgáztatók/iskola, mert nem hogy nem hagyják hogy puskázz, nem hogy nem jönnek oda segíteni, még ilyet szól a vizsgabiztos: ha valaki túl sokat nézegeti az okosóráját, elveszem. Mondom a nénikédét biztos. Nekem amúgy nincs is. De ez is mi a péló? Befizetsz 100-200 ezret egy ilyenre és akkor még rendesen vasszigor van mint gimiben, míg más tnafolyamokon (oktáv, focus, bols mixerakadémia, sugárvédelmi képzésen, fegyverismereti/tartási vizsgán pl) segítenek, leadják előre a vizsga kérdéseket, nem azért h kijegyzeteld, hanem hogy készülj, de ha kell vizsgán is odajön a tanár segít, súg, hagyják hogy puskázz a másikról, puskázz a jegyzetedből, telefonodból. Itt bakker nem. Kész vicc ennyi pénzért. Értem én, hogy az az iskola lényege, hogy tudd meg minden, de más cégek, tanfolyamok figyelmebe veszik, hogy nem azért fizetsz be százezreket, hogy aztán ne kapd meg a papírt. Itt meg még ráadásul nem hogy ez nincs még le is húznak elég rendesen ha már megbuktál, szóval én ezt aziskolát biztos hogy hagyom az ülepbe, máshol nem ez megy.

2020. okt. 15. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!