Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen faktot vegyek fel ha...

Milyen faktot vegyek fel ha pszichológus/pszichiáter szeretnék majd később lenni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 16. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt döntsd el, melyik. A pszichológus képzés bölcsész szak, pszichiáter pedig az orvosi után lehet belőled. Két külön képzés eltérő felvételi követelményekkel.

Az orvosira biológia és kémia vagy fizika kell (mindkettő emelt szinten).

Pszichológiára az alábbi tárgyakból kell kettőt választanod: biológia, magyar, matek, töri, idegen nyelv (angol, francia, német, orosz), pedagógia ismeretek, oktatási ismeretek. És a két tárgyból az egyiket kell emelt szinten teljesítened.

Úgyhogy biológiát mindenképpen célszerű felvenni faktnak, a másik tárgyat pedig az alapján döntsd el, hogy mi is szeretnél lenni.

2019. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biosz biosz biosz. Ha ilyesmivel akarsz foglalkozni vedd komolyan a biológia tanulást, mert az egyetemi Pszichológia képzésen a biológia tárgyak a legnehezebbek. Orvosin meg nyilván még fontosabbak.
2019. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A biológia ennyire fontos hozzá? Még akkor is ha csak pszichológus leszek? Tehát ha biológiából nem érettségizek le nem is érdemes pszichológusnak mennem?
2019. nov. 16. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy utánaolvastam az első évben rengeteg a biosz és ha van egy középszintűd sokkal könnyebb lesz, de szerintem anélkül is meg lehet csinálni.

A biosz is érettségi követelmény lehet, de a töri is pl. Nézz utána a felvi.hu-n, mert sok közül lehet válaszatni. Közülük a leginkább ami kapcsolódik hozzá az a biosz.

2019. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem...hát köszönöm szépen akkor szerintem hanyagolom ezt a témát:(
2019. nov. 16. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Bejuthatsz pszichológiára biosz nélkül, de ha gondod van vele, 100% hogy kibuksz. Rengeteg szaktársammal ez történt/történik.
2019. nov. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!