Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri pszichológusnak vagy...

Megéri pszichológusnak vagy pszichiáternek tanulni (tudom, hogy a kettő nem ugyanaz)?

Figyelt kérdés
Mennyit keresnek? Sok a munkalehetőség számukra?

2018. aug. 27. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem Magyarországon annyira nem jellemző. De ha érdekel minden bizonnyal, mert ki tudod építeni. Kereset változó...

Pszichiáernek csak akkor ha biológiával nagyon jóban vagy.

2018. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Remélem azon túl, hogy tudod, hogy a kettő nem ugyanaz, azt is tudod, hogy a pszichiáter az szakorvos.

Összesen amíg pszichiáter leszel az 11 év.

6 év orvosi egyetem és aztán 5 év szakosodás.


A pszichológus az bölcsész. De ha el is akarsz vele helyezkedni, akkor itt is hasonlóan sokat kell tanulnod.

Az alap 3 éves képzéssel nem érsz semmit, ezzel a BA diplomával még nem is pszichológus leszel, hanem viselkedéselemző... Ezzel maximum HR-esként tudsz elhelyezkedni. Aztán jön a 2 éves mestrerképzés, azzal az MA diplomával szamítasz majd pszichológusnak amit ez ad.

Majd következik a szakosodás és/vagy PhD, attól függően, hogy mi érdekel, mit szeretnél csinálni.

Ez 3-5 év, vagyis az egész összesen 8-10 év.

De mind az orvosok, mind a pszichológusok a holtukig tanulnak és fejlesztik magukat...


Jellemzően karrierje elején mind keveset keres, az orvos főleg ha órabérben nézzük.

Később megvan a lehetőség ezt növelni.


Orvosként szinte 100%, hogy el tudsz helyezkedni, pszichológusként csak MA után van komolyabb esélyed, mert hatalmas a túlképzés.

De akik nem elhivatottak jellemzően BA után "kiszálnak".

2018. aug. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Hosszan kell tanulni. De melyik ba az emivel ugy igazán el elhetne helyezkedni. Nagyon kevés.

Phd képzéssel mas szak is ilyen hosszú lenne.

Pszichiáter csak akkor ha orvos szeretnél lenni.

Pszichológus alapképzés után mehetsz még mas képzésre mesterre ha végül ez mégsem tetszene annyira. Elte ppk honlapján szerintem érdemes utánaolvasni.

2018. aug. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Pszichológia nem, töménytelen mennyiségű szakembert képeznek, Dunát lehet velük rekeszteni, nagyon divatszak lett, így aki nem jó a reál tárgyakból vagy kommédiára, vagy jogra vagy pszichológiára megy.


Pszichiáter megéri, főleg a gyermekpszichiáter, akkora hiány van belőle hogy ha jól hallottam havi nettó 600 ezer a fizetés.

2018. aug. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
GYermekpszichiáterből tényleg nagy a hiány, sokszor keresnek pszichológusok is a klienseiknek.
2018. szept. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pszichológusként attól függ a kereset, hogy milyen területen dolgozol. Például a közoktatásban (pl. nevelési tanácsadóban) az első 2 évben gyakornok vagy 130 ezer nettóért. Utána 160 ezer a fizetés.


Ha ezek érdekelnek, én is a gyermekpszichiátert javaslom, esetleg ha belefér az érdeklődésedbe a gyermekneurológusi pályát.Nagy hiány van mindkettőből a legtöbb járásban.

2018. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!