Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE Gazdálkodás és menedzsment...

Loveyamatek kérdése:

BCE Gazdálkodás és menedzsment szakáról melyik mesterképzést ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a legéletképesebb gazdasági mesterszak? Én leginkább közgazdasági elemző, pénzügy mesteren gondolkozom, de meghallgatnám a ti véleményeteket is. Mehetek ezekre a mesterekre erről a szakról egyáltalán?


Még gimis vagyok, de úgy hallottam, hogy megfelelő nyelvtudás és mester nélkül semmit sem ér ez a szak. Ez mennyire igaz? Látom, hogy telített a piac, de ha Corvinuson végzek, az jelent valami előnyt?



2019. nov. 17. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tehát először is, itt összefoglaltam pár szóban, mit kell tudni a gazdasági szakokról: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


A gazdálkodás és menedzsment természetes mesterszakja a vezetés szervezés, de én jobban ajánlom a pénzügy mesterszakot, jobban jársz vele. Egy másik (de költségesebb) módszer, hogy nem klasszikus mesterszakot végzel, hanem elmész kicsit dolgozni, és utána végzel egy MBA-t. Vagy ezeket kombinálod (gazdmen BSc + pénzügy MSc + 5-8 év után egy EMBA [executive MBA]).


A közgazdasági elemző egy nagyon jó mesterszak (az alkalmazott közgazdaságtan természetes mesterszakja), de a gazdálkodás és menedzsment alapszak után... szerintem “kicsit” nehéz lenne. Ha ennyire mélyen érdekel a közdazdaságtan, akkor inkább menj eleve alkalmazott közgazdaságtanra vagy gazdasági és pénzügyi matematikus osztatlan szakra (persze ehhez felesleges a közdazdasági elemző mesterszak, mivel “all included”). A gazdmen egy sokkal könnyebben elvégezhető, éppen csak a szükséges elméleti alapokat adó menedzserképzés. (Bár, egyik kollégám pont így végzett: gazdmen alapszak + közgazdasági elemző mesterszak, igaz, mindezt Németországban: BWL BSc + VWL MSc.)


Jó egyetem a Corvinus, ha teheted, menj ide, de jó még az ELTE is, és ha menedzsment szakra mész, akkor totál jó a PTE meg a BGE meg a BME is, nem ezen múlik.


Ami viszont fontos lehet:

1) Keress minél jobb gyakornoki helyet minél nagyobb multinál, minél érdekesebb és relevánsabb munkát. Tanulj sokat, légy szerény de ambíciózus, dolgozz nagyon sokat és precízen.

2) Juss ki külföldre Erasmussal

3) Még jobb, ha be tudsz kerülni CEMS programba, ezt még nyugaton is elismerik.

2019. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Elég nagy dilemmában vagyok jelenleg. Szeretnék életképes szakmát szerezni, ami meg fogja állni a helyét mikor kijövök az egyetemről. Először is alkalmazott közgazdaság szakon gondolkoztam. A problémám az, hogy az emelt matek érettségi követelmény. Jelenleg matek fakton tanulok, de a csoport nagyobbik rész bejelentette, hogy nem szeretne emelt érettségit tenni, csak használható tudást szerezni az egyetemre. Én is így voltam vele, ezért nem érzem, hogy menne az emelt májusban. Azt sem szeretném, hogy végül a nagyon kevés pontom miatt semelyik egyetemre se vegyenek fel. Úgy számoltam, hogy alaphangon kéne egy 60%-os emelt matek érettségi, amit nem érzek jelenleg magamban. Az első részt vidáman megoldom, de az utána lévő feladatok számomra magasak. Amióta egyre több rosszat hallok a gazdálkodás és menedzsment szakról, átfordult az agyam. Szeretnék emeltezni matekból, de úgy érzem, hogy már késő. Nem tudnék biztos emeltes tudást szerezni addigra. A fő célom, hogy gazdasági elemző lehessek akár egy banknál. Ezért gondolkoztam azon az eshetőségen, hogy elvégzem a gazdment. és később onnan gazd elemzőire megyek tovább. De úgy tűnik ez sem egy járható út akkor :(
2019. nov. 17. 12:22
 3/15 A kérdező kommentje:
Van esetleg bármi tanácsod számomra?
2019. nov. 17. 12:24
 4/15 A kérdező kommentje:
Plusz egyáltalán van lehetőségem emelt érettségi nélkül később gazd. elemzői mesterre mennem?
2019. nov. 17. 12:26
 5/15 anonim ***** válasza:
A mesterszakoknak már nem nagyon van köze az érettségihez, viszont ha nincs meg benned egy biztos emelt mateknyi tudás minimum, akkor a közgazdasági elemző első hónapjában elhaláloznál, az matekos, tudni kell a dolgokat. Lehetsz elemző pénzügy mesterszakról is, egyébként otthon bármiből fejlődhetsz, ami érdekel, ha kifejezetten a közgazdaságtan, nem pedig a business, akkor arra állj rá. (De előtte nagyon nézz utána, mi az egyik, mi a másik)
2019. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A gyenge alapokat is lehet pótolni már egyetem előtt is (például először biztonságból leérettségizel alap matekkal, majd nekimész csak az emelt mateknak a következő évben és addig tanfolyamra vagy tanárhoz jársz), de az egyetemen is. Mindenesetre a banki matematika nagyon kemény, erős matekos alapok kellenek hozzá. Akik ide mennek, játszva írnak >90#-os emelt matekot.


Most így nem tudom hirtelen fejből, de a pénzügy-számvitel szakra is kell emelt matek? Mert még a psz alapszakon elgondolkodnék a helyedben, a többi meg majd alakul. Rengeteg érdekes terület van a vállalatokban, amelyek egy pénzügyes diplomával könnyedén megcélozhatók. De tényleg jó ötlet a gazdmen is, ha oda be tudsz kerülni. A menedzsment szakoknál olyan sokat nem számít, hogy például gazdmenen, nemzgazdon, kermarkon végeztél-e, a gyakorlati életben nagy az átjárás e szakmák között. Hogy mást ne mondjak, a piacmodellező osztályunkon dolgozik marketinges és HR-es végzettségű is, de láttam már stratégiai osztályon turizmus-vendéglátás, külkereskedelmi (nemzgazd) végzettségű kollégát éppen úgy, mint szociológust és kulturális antropológust is.

2019. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valószínűleg maradni fogok a biztos gazdmennél és később a pénzügy mestert veszem célba :)
2019. nov. 17. 14:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy remek kombináció! Arra figyelj majd, amiket írtam: tanulj jól, juss be egy nagy multihoz gyakornoknak, juss ki Erasmussal külföldre, próbálj bekerülni a CEMS programba (ez egy nagy deal, a külföldiek is azonnal tudják, mi ez, míg a Corvinust nem ismerik a legtöbben), és főleg legyél kedves az emberekhez és szerény – ez utóbbi nagyon sokat jelenthet az állásinterjúkon.
2019. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ahogy néztem a pénzügyi mesterrel leginkább ügyintéző és pénzügyi asszisztens, könyvelő irányban helyezkednek el az emberek. Így leírásilag ez a része megmondom őszintén nem imponál:( Különböző befektetési elemző, üzleti elemző része már annál inkább (felvi.hu szerint ez irányban is helyezkednek el emberek, csak kevesebb). Szerintetek egy pénzügy mesterrel mennyi esélyem lenne ilyen irányba elhelyezkedni? Vagy ehhez tényleg a gazd. elemzői mester kéne, amit meg alkalmazott közgazdaságtan alapképzésnek kéne megelőznie? Kezdek teljesen összezavarodni:(
2019. nov. 17. 14:34
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem az ilyen ügyintézői állásnevekből az ügyfélszolgálatos hölgy jut eszembe a vonal túlsó végéről, aki nap mint nap értetlen emberekkel foglalkozik :D Engem a gazdasági folyamatok, ok-okozati összefüggések átlátása érdekelne
2019. nov. 17. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!