Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor jól értelmezem a...

Most akkor jól értelmezem a felvit?

Figyelt kérdés

Tavaly tettem egy emelt angol érettségit, viszont a szakválasztást nagyon elszúrtam, átszeretnék menni proginfóra jövőre. Egyedül angolból van emeltem, matek (faktos voltam), info középszinten. Akkor most mehetek emelt infó/matek nélkül erre a szakra?

Van egy felsőfokú nyelvvizsgám angolból szóval a pluszponttal nem lesz probléma.

[link]

[link]

Köszi a válaszokat előre is!


2019. nov. 18. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
az angol nem szerepel a szak érettségi követelményei közt, tehát pontot sem lehet belőle számítani, másból kell 1 emelt (matek v info v fizika)
2019. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, matek/infó emelt kell. (vagy matek mellett más a listáról)
2019. nov. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De a tájékoztatóban szerepel egy ilyen az infonál:

‘’ Két érettségi vizsgatárgyat kell választania a felsoroltakból a jelentkezőnek. A jelentkezés feltételeként bármely felsorolt vagy fel nem sorolt érettségi vizsgatárgyból egyet emelt szinten kell teljesíteni.’’ Fel nem sorolt (ami nem matek, fizika vagy info) vagy rosszul értelmezem?

2019. nov. 18. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Rosszul, a felveteli targyak egyikebol kell teljesiteni az emeltet.

Pl informatika

2019. nov. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Ne hallgass a többiekre, baromságot írnak, egyik se értelmezte jól a szabályt.



Le van irva, hogy pl. Informatika területen BÁRMILYEN tárgyból emeltezhetsz, a követelmény teljesül, csak max nem abból számolják a pontot, hanem a marek infóból.


Alatta a gyengébbek kedvéért direkt ott a példa egy tanitó szakról, ahol társadalomismeret emeltet veszik alapul ami nem érettségi követelmény a szakon, de elfogadják emeltnek, csak a pontot nem abból számolják, hanem a magyar töriből, és igy nem kapsz többletpontot sem.


Borzasztó hogy senki nem birta a válaszolók közül feldogni.

2019. nov. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, mert én is így értelmeztem csak fura volt.
2019. nov. 19. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki lepontozott, annak annyit, hogy feltettem a felvi ügyfélszolgálatának egy ilyen kérdést én is, és azt írták nagyjából amit én is írtam.


Egyszerűsítve, hogy minden gyenge szövegértési képességű megértse:


Azokon a területeken, ahol eddig nem volt kötelező emelt szintű érettségi, ott most sincs előírva, hogy miből kell. Pl: agrár, jogi (alapképzéses jogi területű szakok) informatika.

Annyi kikötés van, hogy kell egy emelt szintű érettségi, mivel ez a jogszabály, de ezeken a szakokon csinálhatja az illető BÁRMILYEN tantárgyból, olyanból is, ami nem követelmény a szakon, csak ebben az esetben nem kap rá többletpontot, és nem ezzel számolnak, de a jelentkezés feltétele teljesül, mert van emelt szintű érettségije, tehát mehet felsőoktatásba. Ott a példa is felvin, direkt ezért. Na de akkor nézzünk egy másikat.


Pistike mezőgazdasági mérnök szeretne lenni. Emelt szintűt viszont történelemböl csinál, ami nem követelmény a szakon. Ezen kívül jól sikerül neki a biosz középszinten, meg az informatika középszinten, amik követelmények a szakon a választható érettségi tantárgyak közül.


Pistike tehát történelemre nem kapja meg az 50 pontot hiába jól sikerült, mert nem követelmény tantárgy, de elfogadják a jelentkezését, mert csinált emeltet, tehát teljesítette a jogszabályi előírást. A pontjait pedig a biosz és infó középszintűből számolják.


Persze van olyan szak, ahol konkrétan elő van írva, hogx miből kell emelt, de az informatila speciel nem ilyen.

2019. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!