394 ponttal van esélyem bejutni államilag támogatott jogász szakra Szegeden?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek elkeseríteni, de csökkentették a felvehető számot, ez mellett többen is jelentkeztek és tavaly is 400 felett volt...

Esély van, de ne éld bele magad. Én 395-el Pécset jelöltem meg de semmi reményt nem fűzök hozzá, lesz ami lesz, jelöltem bőven mást is ami érdekel.

2010. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
pécsen nem olyan magas a ponthatár fizetősőn
2010. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:(:( Én már elvégeztem 3 évet jogon, csak történt egy kisebb malőr és újra kellett jelentkeznem. Az előző rendszerben(a 120+24-es)még arányaiban sokkal magasabb volt a pontszámom ugyanezekkel az eredményekkel(130), és akkor simán bekerültem. Ezért vagyok nagyon szomorú.
2010. júl. 18. 22:24
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez az újabb rendszer sajnos egyáltalán nem honorálja a nyelvvizsgákat.:(
2010. júl. 18. 22:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg szabad kérdezni, hogy miért kellett újrajelentkezned?

Már csak párat kell aludni, hogy kiderüljenek a ponthatárok, légy türelemmel, amúgy az esély megvan, csak nem feltétlenül sok.

2010. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elcsúsztam, és ellőttem az egyik tanárgyból mind3 tárgyfelvételt, ezért fél évre átmentem levelezőre, ahol mindent szépen bepótoltam és teljesen egyenesben is lennék, ha visszatérhetnék államira..:(:( Megjelöltem a költségest is, de iszonyat kudarcként élném meg... elég volt nekem ez a polgári jog biznisz.:(
2010. júl. 18. 22:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem államira nem lesz elég se Szegedre, se máshová :S Már tavaly is mindenhol 400 fölött volt (átlag 408) ami nem annyira sok, úgyhogy szerintem még emelkedik!

Fizetősre azonban 100%, hogy elég.

2010. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elszomorít, hogy ennyire kevés a pontom annak ellenére hogy matekon kívül minden jegyem és érettségim ötös lett, és van két nyelvvizsgám is.:( Dehát csak magamnak köszönhetem, nem lett volna szabad addig fajulni h újra kelljen jelentkezni:( Abban reménykedtem, hogy tavaly a viszonylag könnyű érettségi miatt lettek magasabbak a pontok, mert tavalyelőtt, az új rendszer első évében még csak 385 körül volt államira a ponthatár...
2010. júl. 19. 10:53
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

Ez, hogy tavaly könnyű volt, elég elhamarkodott kijelentés, nézd meg egy statisztikát, már van az ideji évről is! A magyar könnyebb volt tavaly, a töri viszont jóval nehezebb! A keretszám pedig csökkent...

Nem elkeseríteni akarlak, szó sincs róla, drukkolok, hogy sikerüljön, csak ne éld bele magad, inkább kellemesen csalódjál.

Azt viszont nem értem, miért van neked ilyen kevés pontod!

Az ötös érettségit 100%-nak veszik, nem ? + két nyelvvizsga = 450 pont!

2010. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*idei
2010. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!