Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A továbbtanulási lapon csak...

A továbbtanulási lapon csak azt kell megadni, hány félévem volt államilag támogatott, és mennyi fizetős. Ennek utánanéznek? Mivel azt nem kérdezik, melyik volt állami.

Figyelt kérdés

Látják azt, hogy hivatalosan fizetős voltam vagy állami?

(az első három félévem fizetős volt mesterképzésen, az utolsó állami... tehát inkább voltam költséges, mint állami, viszont elvileg az utolsó félév számít... de hiába nem kellett tandíjat fizetnem arra az egy félévre, nem kaptam ösztöndíjat, mert nem volt már keret, mivel félév végén tettek át, holott járt volna - ilyenkor is tényleg államinak számítok? Nem lehet ilyen igazságtalan az élet!) Köszönöm.


2011. okt. 29. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy államis vagy nem egyenlő azzal, hogy ösztöndíjat kapsz. Az azt jelenti, hogy nem kell tandíjat fezetned. Nem is értem igazából, hogy mire gondolsz. Szerinted mit kellene beírni az államilag támogatott félévek számához? Hogy hány félévben kaptál ösztöndíjat? Ez hülyeség. És ha a felvisek nem is néznek utána, a suliban beiratkozáskor rögtön ki fog derülni, és ígyis-úgyis bukod.
2011. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem jól értetted a kérdést.

(tudom, hogy nem azt jelenti, h kapok is ösztöndíjat, csak arra utaltam, hogy ha nem utolsó pillanatban vesznek át, akkor kaptam volna, mert elvileg járt az átlagom után, de ennek lényegében semmi köze a kérdéshez)

Inkább azt szerettem volna megtudni, minden egyes hallgatónak utánanéznek, hogyan alakult az "előélete"? Mert történetesen, ha az az egy félévem nem az utolsó, akkor simán államinak számítok, mert az utolsó félév a mérvadó (hiába fizettem 3 félévet, és mielőtt oltanál, csak amiatt lettem ktsgtérítéses, mert későn gondoltam meg magam és pótfelvételivel jelentkeztem).

Szóval a kérdés: ennek utánanéznek? Nincsenek kiskapuk?

2011. okt. 29. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Ha elvégzel egy 6 féléves képzést, felét költségesen, felét államin, teljesen mindegy, hogy melyik felét hogy végezted, 3 féléved volt állami, 3 költséges. Ennyi. Az nem számít, hogy melyik 3.
2011. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, bár sajnos nem vagyok maximálisan biztos abban, hogy igazad van, mivel olvastam a felsőoktatási felvételi tájékoztatóban, amit leírtam (hogy az vegyes képzési forma esetén az utolsó félév a mérvadó), ebből kerekedett ki a kérdésem (hogy minden diáknak utánanéznek-e) (illetve, van-e következménye annak, ha beadom, véletlenül felvesznek, majd vagy kiderül, vagy nem... de ha kiderül, hogy fel sem vehettek volna?)
2011. okt. 29. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!