Melyiket válaszam?

Figyelt kérdés

Most vagyok 4.féléves egyetemen villamosmérnöki szakon.Jövő félévtől megyek specializácíóra.Az majd híradástechnika lesz.Ugye,majd szeretnék menni Msc-re is.Nézegettem és majd lesz a bme-en olyan szakirány amit szívesen választanék.(a mellékszakirányt is bele értve).Csak érdekel a matematika Msc is.Itt tanultunk matekot,de azt nem éreztem elégnek.Szívesen elmennék matekra is,hogy a műszaki matematikába jobban bele lássak.Ahogy kerestem,úgy az Óbudainak van ilyen szakja,ahol elvileg kifejezetten mérnökies a matekos képzés és talán még a bme-en az.Na most állok itt azon kérdés előtt:Melyiket érné jobban megcsinálni?Villamosmérnöki msc-t vagy pedig egy matematikus msc-t? Mindkettő érdekel,azon is gondolkodtam,hogy régebben terveztem egy doktorit megpróbálni és ahelyett megcsinálni mindkétt mestert.Csak az lehet kicsit sok lenne,főleg hogy mire végzek elég sok időm rámenne.Meg nem lennék addigra államilag támogatott se.Vagy ez így megérné esetleg?

A válaszokat előre is köszi!:D

22/F



2019. nov. 23. 13:25
 1/4 A kérdező kommentje:
*Bocsi a helyesírásért,telóról írtam ki a kérdést
2019. nov. 23. 13:30
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Villamosmérnökit
2019. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
én a matekot preferálom jobban, de kérdezz valami egyetemi professzort, hogy estleg mennyire lennél lemaradva az msc n a bsc matekosokhoz képest
2019. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ha érdekel a matek, akkor vegyél fel a BME-n szabválokat, ott bőséggel találsz matekos tárgyakat is (pl Relativisztikus elektrodinamika tele van tenzorszámítással, ko és kontravariáns reprezentációkkal, görbült térrel, stb). És ennek még mérnöki haszna is van. Bár eléggé részterület.

MSc-n úgy is lesz matek még, szóval nem fogsz unatkozni.


Matek MSc, ha a piacot nézzük nem annyira versenyképes, mint a villany. Matekot meg bőven tanulhatsz egyetemen kívül is életed végéig. Viszont villamosmérnöki gyakorlatban alkalmazott szoftverekkel az egyetemen ismerkedhetsz meg, mert hát elég húzós ára van 1-2-nek, illetve ott még a műhelyben is dolgozhatsz forraszgathatsz, építgethetsz.


Mindenképpen a villanyt ajánlom. A matek maradjon hobbi.

2019. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!