Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek és infó faktokkal...

Matek és infó faktokkal proginfót, mérnökinfót vagy tanári szakot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11.-es vagyok.


a) A proginfó az értelemszerű. Bár vidéki lakhely miatt az elhelyezkedés egyáltalán nem biztos (de ha sikerülne tényleg annyit keresnék???) illetve nem túl "kockázatos" (pl.most sokan jelentkeznek, beharangozták, de ha addig telítettebb lesz a piac) ?


b) Mérnökinfóval az lenne a gond ,hogy nem tanultam fakton fizikát, ill. nem matekból lenne annyi mint a másik két szakon. És itt méginkább jellemző az amit zárójelben a proginfóhoz írtam.


c) A tanári (természetesen középiskolai matek-infó) megérné? Tényleg el lehet helyezkedi az infó tanárival programozóként/fejlesztőként is akár? Mondjuk az infótanárok infótudásáról sok rosszat lehet hallani.


Ötletek? Tapasztalatok? Vélemények?



#egyetem #továbbtanulás #matematika #fakultáció #informatika #mérnökinfó #középiskolai matematika-informatika tanári
2019. nov. 23. 22:49
 1/5 anonim válasza:
89%

A harmadikat felejtsd el. Tartsd minél távolabb magad a közszférától. Hulladék fizetések egymás idegeire menő kiégett emberek akik nem tudnak kilépni a rendszerből mert a munkerőpiaci értékük nulla.


Az első kettő szinte mindegy. Attól ne tarts, hogy telítődni fog a piac. Jó szakember mindig kell. És itt a JÓ szót 3x alá kell húzni.

Amire figyelned kell :

- Ne várd hogy megtanítják neked a szakmát. Ezt a szakmát neked kell megtanulni a tanár maximum az irányokat mutatja meg. Az interneten és a szakkönyvekben szinte mindent megtalálsz a többi már csak rajtad múlik. Kitartás, szorgalom fanatizmus.

- Ha informatikával akarsz foglalkozni akkor az életed folyamatos tanulás lesz. A tanulás 90 százalékban önképzés. Ha abbahagyod lemaradsz és vesztettél.

- Amiben nehéz tanácsot adni az, hogy milyen területre szakosodj. Amint megvannak az alapok és lehetőséged van egy szűkebb terület kiválasztására utána arra koncentrálj és legyél benne a legjobb. Ez a garantáltan magas fizetés egyik kulcsa. Láttam olyan óradíjakat ami másoknak több napi fizetése és a megrendelő szemrebbenés nélkül fizetett, örült hogy van a aki megcsinálja.

- Az egyetem alatt nyári szünetben menj el dolgozni egy IT céghez vagy egy vállalat IT részlegéhez. Lehet, hogy nem leszel csokibarna, de diploma után jobb állásod lesz mint a többieknek ha már fel tudsz mutatni némi gyakorlatot. Nem magát azt a pár hónapot fogják értékelni, hanem a szakmai érdeklődést és elkötelezettséget.

- Az önképzést már holnap elkezdheted.

2019. nov. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos igen, egy infótanár nem informatikus, hanem tanár, aki infót tanít.

Ha tanár leszel akkor biztosra merem mondani, hogy munkád az lesz. Viszont a fizetésed elég gyatra. Némileg lehet szépíteni magánórákkal, vagy ha esti gimiben tanítasz a rendes mellett, de ez nem éppn mindenki álma, szaladgálni óráról órára.

Van informatikatanár ismerősöm, és bár hiába elmondásuk szerint az egyetemen ugyanazt tanulják mint az infós szakosok, de a gyakorlat nagyon nem ezt bizonyítja. Nagyon durván elavul pár év után a tudásuk mert nem igazán fejlesztik magukat, hisz csak monoton hangon ugyanazokat az órákat adják napról-napra. Talán még ők is beleunnak az informatikába.

Persze ha magad fejleszted, és mondjuk IT szektorban akarsz dolgozni, nem hiszem hogy bárki elküldene csak azért, mert tanári diplomád van a szakról, főleg ha értesz is hozzá.


Szóval ha szorgalmas vagy, talán jó ötlet lehet a matek-infó tanári, +mellette lesz egy biztos munkalehetőséget, hisz tanár mindig kell mindenhova.

De ettől függetlenül, én a mérnökinfó és a proginfó között gondolkoznék, (vagyis gondolkoztam is, azóta már másodéves vagyok, de előtte is hasonlót tanultam 2 évig).

Engem szimplán nem vonzanak a tanári tárgyak, meg nagyon a tanítás sem. Szóval ezt csak te tudod eldönteni, hogy inkább mennél-e tanárira. De ha mondjuk mérnökinfóra mész, utána tudtomnal +2

/4 féléves szakkal taníthatsz is legálisan sulikban, de akkor csak egyszakos leszel persze.

Angliában egyszerű dolguk van az embereknek, mert nem igazán van külön tanári szak, sima alapképzéssel tanítanak, cserébe mellette elkezdenek egy 1 éves tanári szak félét.


De egyébként ez Magyarországon is lehetséges, több olyan személyt is ismerek, aki informatikai szakgimiben tanít, gyakorlatot és szakmai tárgyakat ugyanúgy taníthat mint óraadó. Olyat is ismerek akinek diplomája sincs, és programozást tanít. De a feljebb említett ismerősömnek is csak általános sulis tanári diplomája van infó szakkal, és ő is úgy tanít 10 éve ugyanott, hogy rendesen órát tart 26 órában, max csak nem érettségiztethet.

Szóval az miatt ne aggódj ha esetleg az infót választod, mert akkor sem zárod ki magad az oktatásból teljesen. Van átjárás/átfedés, legfeljebb mérnömtanárit is elvégzed. Bár nem tudom egy tehetséges informatikus miért akarna tanítani 150-ért, kivéve ha már öreg, tönkrement a szeme, fáj a feje a sok gondolkodástól, és nyugisabb életre vágyik. Mert ilyet is ismerek, azt az esetet megértem.

2019. nov. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mérnökinformatikus képzésben nincsen sok fizika.


2 db 4 kredites tantárgy van.


A Fizika 1 másoktól úgy hallottam, hogy valamivel nehezebb mint a gimnáziumi fizika.


Azért mondom, hogy másoktól úgy hallottam, mert én kegyelem kettes voltam fizikából gimnáziumban és őszintén szóval azt sem tudtam mit tanulunk akkor. Majd kihagytam 1 évet utána és úgy jöttem a BMEre.


Szóval lényegében 0 volt a fizika tudásom és mégis sikerült átmenni.


Ettől ne félj. Meg van egy felkészítő fizika tantárgy azoknak akik nem érzik magabiztosnak magukat a fizikában.

2019. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
C verzió felejtôs ha csak nem akarsz 25 évesen 130 ezerrel kezdeni az életedet úgy, hogy egy garzon jobb helyeken 120+rezsi.
2019. nov. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mérnökinfón a fizika az nem nehézség. BME VIK-en (szerintem) az egyik legkönnyebb tárgy volt és ezt úgy mondom, hogy én is 0 voltam fizikából. A két félévnyi fizika végigmegy a középsulis tananyagon, de semmi több, nem fogsz ezzel a tárgyal te hosszú délutánokat szenvedni heteken át.


Mérnökinfó és proginfó között nincs olyan rettentően lényeges eltérés, de ami van is, abba te (szerintem) még annyira nem látsz bele, hogy értelmes döntést tudj hozni. Én úgy mentem egyetemre, hogy engem a programozás érdekel, aztán eltelt 2 év, és mostanra a kódolást unom, és olyan területei érdekelnek az infónak, amiről akkor még nem is tudtam, hogy létezik, vagy hogy az egy külön ágazat. Ezeknek a különbségeknek amúgy nem sok közük van a fizikához, szerintem ne játszon a döntésedben szerepet az, hogy hol nem kell fizikát tanulni ;). Inkább egyetemeken gondolkozz.


Olyan soha nem lesz, hogy az informatika túl felkapottá válik. Ha minden be lenne már jól programozva, meg lenne jól tervezve és automatizálva lenne, akkor nem lenne szükség informatikusra, de semmilyen más munka sem létezne. Amíg van hova fejlődni, addig informatikán belül is lesz munka. Egyetemet végzett jó szakemberekre nagy szükség van mindenhol. Inkább a 2 hetes tanfolyamot végzett "informatikusok" azok, akikkel Dunát lehetne tömni és esetleg nekik lehet a későbbiekben probléma az elhelyezkedés, de te ha elvégzel egy jó egyetemet, ezzel problémád nem lesz.

2020. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!