Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitelesek? BGE...

Pénzügy számvitelesek? BGE mintaterv alapképzés levelező?

Figyelt kérdés

Van már pénzügyi végzettségem, felsőoktatási szakképzés pénzügy számvitel, pannonon végeztem. Szeretnèk menni alapképzésbe, és a BGE néztem. Valaki mesélne róla kicsit? Mennyire nehéz? Mik a szóró tárgyak? Illetve ha nem vagyok szemtelen, és esetleg mintaterv van valakinek, hogy lássam mi is vár ott rám, és el küldenè, azért külön nagyon hàlás lennèk. ☺️

Kicsit (nagyon) be vagyok parázva a képzéstől, nekünk eddig nem volt olyan kemény matek, és fèlek BGE-Től. 😬

Köszönöm szépen előre is


2019. nov. 27. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Mintatanterv: [link]


Én KKK-s vagyok, szóval csak a PSZK-s ismerőseim véleményére tudok támaszkodni, de nem vészes és teljesíthető. Volt órám, amit PSZK-s tanár tartott az ottani tanterv szerint, de nem volt nagy különbség. Szerintem próbáld meg, ne ijedj meg előre :)

2019. nov. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! És azt nem tudod véletlen hogy nekem a felsőoktatási képzés hogyan rövidíti le 4 félévvel a képzést? Mert a pannonon azt mondtak le rövidíti, csak azt nem tudom hogy. Természetesen írtam a BGE-nek, de egyenlőre semmi válasz.
2019. nov. 29. 05:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Hali ismét. Ha más felsőoktatási intézményből hozol át tárgyakat, olyankor egy ún. ekvivalencia vizsgálati kérelmet kell beadnod, amelyet a BGE tárgyfelelősei bírálnak el. Ennek a lényege, hogyha az adott tantárgy 80%-ban megegyezik valamelyik BGE-s tárggyal, azt automatikusan beleszámítják a tanulmányaidba, így nem kell még egyszer elvégezned. Emiatt, ha tegyük fel 80 tárgyat kellene teljesítened, de ebből már 40-et megcsináltál a Pannonon, akkor értelemszerűen erre a 40 tárgyra nem kell 7 félévet pazarolnod, mert képes vagy teljesíteni 4 vagy akár 3 félév alatt is. De ez nyilván nagyban függ attól, hogy miket tanultál az egyetemeden pontosan, szóval ebben az adott tanszéki oktatók fognak tudni segíteni. :)
2019. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszod. ❤️
2019. dec. 1. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!