Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha spanyol tanar szeretnek...

Ha spanyol tanar szeretnek lenni, milyen szakra kell mennem?

Figyelt kérdés

Iden erettsegizem, tavaly mar megcsinaltam elorehozottan az emelt agolt es az emelt spanyolt plussz van egy b2 nyelvvizsgam is angolbol.

Az lenne a kerdesem hogy ha spanyol tanar szeretnek lenni milyen szakot kene elvegeznem es ez hany ev lenne?

Illetve, ha spanyol tolmacs lennek, az milyen szak lenne es hany ev? Nem igazan ertem pontosan most mi kell ezekhez:(



#egyetem #tanár #spanyol #Spanyoltanár #nyelvitanár
2019. nov. 30. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Ha spanyol tanár szeretnél lenni, akkor spanyol állampolgárságot kell szerezned, és még úgy is necces a dolog.

Ha viszont spanyoltanár szeretnél lenni, tanári szakpárt kell választanod, aminek az egyik fele spanyol. Ha tolmács szeretnél lenni, akkor spanyol alapképzéssel kell indítanod. Tanár lehetsz egyébként úgy is, hogy mesterszakot szerzel spanyolból, majd utána megszerzed a tanári képesítést.

2019. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Spanyoltanári képzés 6 éves (ha középiskolai tanár szeretnél lenni), de kell választanod mellé egy másik szakot is. ELTÉ-n például van spanyolból tanárképzés.

Spanyol tolmács/fordítóihoz viszont egy BÁRMILYEN alapszakos diploma kell (nem kell spanyol BA-t végezned). Villamosmérnöki után is mehetsz, ha szeretnél, csak nyilván meg kell felelni a felvételi követelményeknek. Azt viszont nem tudom, hogy hol indul spanyolból fordító/tolmácsképzés. Az ELTÉ-n biztosan nincs. De általában 4 félév egy fordító-tolmács mester (már ha mesterként talalálsz spanyolt).

2019. dec. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nekem főleg az ELTE spanyol osztatlan tanári szakáról vannak ismereteim (én is ott fogok végezni). Valóban két szakot kell elvégezni, ahogy feljebb írták, de az utolsó év tanítási gyakorlatból áll. Egyébként úgy tudom, most rövidíteni fogják a képzési időt.

Az ELTE-n van fordító-tolmács szak is, de a spanyolt legfeljebb harmadik nyelvként lehet felvenni, ez MA diplomát ad. Ha pl. a BME-n akarod végezni, olyan szintű végzettséged lesz, mint amilyennel már előtte rendelkezel.

2019. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Akkor ha jol ertelmezem a tolmacsolashoz , elvegzek egy alapszakot barmibol (?) es utana megcsinalom a mestert?
2019. dec. 1. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, jól érted! De az ELTÉ-n továbbra sincs spanyol... Második nyevként sem. Angol, német, francia, holland és kínai nyelvek közül lehet választani.
2019. dec. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!