Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányként milyen szakmákat...

Lányként milyen szakmákat lenne érdemes tanulni ha diplomát nem szeretnék?

Figyelt kérdés
2019. dec. 1. 16:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
3%
Ui: egyébként ismerek embereket, akik szuperül megélnek Wordpress konfigurálásból. Ehhez még backend alapokat sem kell megismerni, csak a Wordpresst, egy kis grafikát, SEO, Google/Facebook Ads és máris piacképes vagy. De még egyszer: egy pályaválasztás előtt álló embernek ez nem lehet perspektíva.
2019. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%

Én mérnökinfo Bsc-re járok, szóval valamennyire képben vagyok. Ha fullos munkaidőbe mennék melózni, akkor mindenhova kell diploma. Diákként szeretnek programozókat alkalmazni, mert olcsó,de ha megnéztek a profession.hu-n néhány állashírdetést, akkor MINDEN programozói állásnál diploma a követelmény sőt még több éves tapasztalat is kell még junior szinten is (kb 2 év).

Szóval még a Bprof se egy járható alternatíva, hiszen kifejezetten odaírják, hogy vagy Bsc vagy Msc. Viszont hallgatói jogviszonnyal nagyon könnyen találni munkát. Diploma, hallgatói jogviszony nélkül viszont nem nagyon fognak alkalmazni.


De gondolom a kérdező nem IT-s akar lenni, szóval hogy a kérdésre is válaszoljak:

ápolónő, óvónő (vannak persze kivételek), munkaügyes dolgok (bérszámfejtő, tb ügyintéző, stb), hivatali ügyintézők (kormányablakban, postán), bolti eladó (változó, élelmiszerüzletekben már nem csak nők vannak, de pl ruhaboltban még mindig több a nő), virágkötő, klasszikusan a légiutaskísérő (ma már nem 100%-ban), szállodákban a takarító/szobaasszony, tanítónő (alsóban), műkörmös.

2019. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy amiket felsoroltak szakmákat sok van belőlük így nem garantált, hogy jól fogsz keresni, ha ez nem szempont akkor bármelyik jó.

Amúgy az informatikára is reagálva, nekem csomó ismerősöm otthon, egyedül tanulta meg a programozást meg minden mást és papírja sincs semmiről mégis rohadt jól keres infós területen. Szerintem sem kell feltétlen diploma hozzá (ahogy látom az ismerős esetét, meg amiket ők mesélnek). Felhoztál példának pár más szakmát. Igen, ezekhez kell diploma mert ezeket nem tudod otthon önmagadtól elsajátítani egy gép előtt ülve gyakorlással, másrészt annyira komplex és speciális tudást igényelnek (pl. orvosi, jog), hogy elképzelhetetlen lenne, hogy egy egységes, viszonylag hosszú egyetemi képzés nélkül bárki csak úgy művelje. Míg mondjuk hajat vágni megtanulhatsz otthon vagy programozni, szerkeszteni meg minden mást, ami informatika (ha van géped, rengeteg az angol online elérhető anyag is). Nekem az ismerőseim közül, volt aki elment papírt szerezni az egyetemre, már mindent tudott előtte mindenről, önerőből megtanulta, mesélte sokan csinálják így, ha ez igaz (én csak azt tudom, amit látok), akkor nem lehet eget rengető szükséglet a képzés.

2019. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!