Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes így halmoznom a...

Érdemes így halmoznom a szakmákat?

Figyelt kérdés

Szóval most van két használaton kívüli okj-m egy vendéglátós meg egy gazdasági jellegű amiért fizettem és most egyetemre járok gtk karon felsőoktatási szakképzésre (ugye az is szakma), de még szeretnék közgazdasági jellegű okj-t elvégezni ingyenesen estin hátha, hasznosítani tudom. Később alapszakot is szeretném elvégezni levelezőn.

Kérdésem, hogy érdemes ebbe az okj-be időt és energiát fektetnem? Megéri-e, hogy a köztes állapotban könnyebben találjak munkát? Van akinek ez hasznos volt, mármint így könnyebben talált munkát?

Államháztartási ügyintéző okj-ről lenne szó.



2016. júl. 20. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dolgozni is szeretnél majd azért valamikor? Mert mire ezekkel végzel leszel vagy 35 és nulla szakmai tapasztalattal a kutya nem fog alkalmazni.
2016. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez a célom, nem hóbortból csinálom ezeket, párhuzamosan csinálom és már a felén túl vagyok. 35 leszek? Nahát azt érdekesen számoltad ki, rosszabb esetben is 26 leszek , 2 szakmával, diplomával, de már most szeretnék dolgozni. Alpári bunkó hozzászólásodban van némi igazság, persze könnyebb odaszúrni egy ismeretlennek, ha már frusztrált vagy.
2016. júl. 20. 12:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok frusztrált de itt felsoroltál vagy 4 OKJ-t meg vagy 2 alapaszakot amit biztosan nem teljesítesz 26 éves korodig max ha valami elképesztő IQ-val vagy megáldva de azt kétlem. Egyébként ez nem életcél mivel mindenféle területre bekóstolsz de egyet se tanulsz meg rendesen, ez itt a probléma.
2016. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, egy értelmeset érdemes elvégezni, max kettőt ami valamilyen szinten kiegészíti egymást, de így semmi értelme szerintem ahogy te csinálod/tervezed.
2016. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hogy mi?

Te valamit nagyon félreértettél :)

1 okj-m van amit az életben nem fogok használni ezt már tudom sajnos

1 okj ami specifikáció ezt tanfolyamszerűen szereztem és bármikor használhatom csak diploma kell mellé :)

1 foksz ami folyamatban van és ami az alapszakhoz kapcsolódik, 90 kreditet beszámolnak majd alapszakra, tehát annyival rövidebb lesz az alapszakom is.

És mivel most úgy érzem az órarendem engedi egy okj-t estin (heti két nap, délután) is szeretnék beiktatni párhuzamosan. A kérdésem arra vonatkozott, hogy érdemes-e.

A rosszindulatú megjegyzéseid kérlek tartogasd annak, aki kíváncsi rá, köszönöm.

2016. júl. 20. 13:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel minden szinten kiegészítik egymást ezért gondoltam, nem random választok én sem :)
2016. júl. 20. 13:54
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk, magas ez neked látszik, te a tipikus sose akarok dolgozni típus vagy aki ezért belevág mindenbe de ezt úgyse fogod megérteni, nem baj csináld csak. Egyébként a vendéglátó-gazdaság-ügyintéző hármas nem tudom melyik vonalon kapcsolódik egymáshoz de te majd biztos kioktatsz minket.
2016. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vannak területek, ahol bizony halmozni kell... nekem ügyintézőim van, mérlegképes, tb-bér (mert az mk-n nem tanítják, de ha önállósodni akarsz, jól jön), IFRS, most adótanácsadó... viszont én szakirányú diploma nélkül is több, mint jól elhelyezkedtem, plusz magánban is könyvelek (és 30 felett váltottam, addig egészen más területen dolgoztam, sajnos az egészségem nem bírta)
2016. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

70% te nem tudom miért kötekedsz :)

Mint írtam vendéglátóst soha nem fogom használni és arról váltottam gazdasági irányba valamint írtam, hogy ezek a területek szorosan összefüggenek egymással, nem tudom miért fáj neked, hogy diploma mellé szeretnék még egy szakmát is. Sokan jogi vagy gazdasági diplomával mennek mérlegképesre vagy más okj-re ami az adott szakterülethez kell vagy hasznos, sőt a munkahelyeik íratják be őket :). Nem értem mi bajod azzal, ha én ezt a folyamatot megfordítom és előbb végzem el mint, hogy meglenne a diplomám :)

2016. júl. 20. 14:15
 10/11 anonim ***** válasza:

a vendéglátás sem hátrány, mert belelátsz olyan dolgokba, amibe egy mezei gazdasági szakember nem (én pl elég sok orvosi céget, háziorvost, háziápoló ev-t könyvelek, és nem kell mindenre rákérdeznem, amire laikus könyvelőnek igen).

Csináld, ahogy jónak látod és belefér az idődbe...

2016. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!