Mit tanuljon az, aki nem reálos beállítottságú, de nem is humános?

Figyelt kérdés

A humán targyak unalmasak, es túl sokat kell magolni. A mérnökiekhez full buta vagyok. A logikai képességeim 0 es minusz vegtelen kozott vannak.

Hozzatennem hogy senkit ne sertsek meg, hogy ez saját vélemény, tehat senki ne sertodjon meg mert egy magyar szakon én eret vágnék. 😀


2019. dec. 4. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugye nem gondolod, hogy ennyi információból, amiből csak annyi derül ki, hogy csekélyek az értelmi képességeid és lusta vagy, bárki képes tanácsot adni? Mondjuk, mi érdekel és mihez értesz?
2019. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Általánosan is lehet felelni, pl mondjuk hogy te is igy voltal ezzel, ezt meg ezt a szakot valasztottad es jol dontottel/rosszul döntöttél. 😀

És leginkább az irányítói/vezetői/tanácsadói dolgok erdekelnek, ahol ki tudom fejezni magam, vagy tovabb adni valamit. Bar mivel tanultam egesz eddigi eletem soran, honnan is kellene tudnom? Hozza tartozik az igazsaghoz, hogy mar csinaltam egy bsc-t, amin keves volt a matek (mat1-2, stat). Mat1 es 2 soran is csak harmast tudtam elerni, pedig mat1 re kb 2-3 hetet tanultam, es 2x buktam is. :( Es tenyleg nem vagom a logikai dolgokat, alt sulitol kezdve egytemig kisert a matek es a fizika. Igaz, soha nem buktam, es egy harmast vagy negyest ossze szedtem, de nehéz volt. :( Azokat a targyakat amugy aminel csak olvasni kellett a jegyzetet vagy esetleg magolni, azt pikk pakk megcsináltam. Tehat semmi hulye grafikon, egyenletek stb.

2019. dec. 4. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha semmi nem érdekel akkor minek akarsz egyetemre menni? Ha nem érdekel semmi járj ki egy szakmát és dolgozz abban, vagy legyél kamionos...
2019. dec. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincsen szakma ami erdekelne es van is létjogosultsága. Manikűrös vagy fodrasz legyek tán nőként? Na persze. Azert ennel tobbre vágyom. Es ha nem tudom mi erdekel már egyből ne is menjek egyetemre? 😀 Még mindig tanacsokat varok OLYANOKTÓL egyébként akik ugyanigy voltak mint en.
2019. dec. 5. 10:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell manikűrösnek lenni csak azért, mert nő vagy. Én sem annak tanulok. Az első szakmám amit érettségivel szereztem az egy informatikai rendszerkarbantartó, amit most tanulok az pedig egy építőipari szakma, most pedig szintemelőzni fogok, és az NKE-re készülök. Egyik sem kimondott "női szakma". Ja, és én is utáltam gimiben az összes tárgyat, csak a magyart nem, de azt is csak azért, mert én is írok. Most például egy rakat dokumentum filmet néztem meg éjszaka, mert egy olyan művet akarok írni amiben róluk is szó lesz részletesen. Ezért lehetne mondani, hogy újságírás érdekel, volt is szóban, de ami ma Mo-n megy az nem újságírás, hanem hányinger és én ebben nem kívánok részt venni. Szóban volt még a tanítás is, de azzal meg éhenhalnék, és ugyan lenne mellette egy piacképes jó szakmám, de 2 óra között nem tudnék elugrani vakolni/burkolni. Így marad az NKE, mert már csak annak az egyik kara vonz a felsőoktatàsban, diplomàt meg mindenképp akarok, mert építési vállalkozó nem lehetek életem végéig nőként, persze nyilván nem katonànak jelentkezem, de az nem azt jelenti, hogy nem lehetsz akár női katona is, vagy női programozó vagy akármi.
2019. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Es milyen szakra mész? Vagy most mit tanulsz? A pénz miatt valasztottad ezt vagy mert van valami kapcsolatod benne esetleg nagyon erdekel? 😊
2019. dec. 5. 16:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Utaltam rà. Burkolónak tanulok jelenleg, nagyon szeretem, ezzel majd vállalkozó akarok lenni. Mielőtt ezt választottam én dolgoztam pár hetet építkezésen, és hàzfelújítàson is, itt megtetszett az egész, de főszempont volt olyan szakmát választani ezen belül ahol nem nagyon/ritkàn kell lètràzni, mert félek a lètràn. Mivel az egyik házfelújítàson már segèdkeztem a burkolàsban így maradtam ennél. Nem bántam meg. Csak a pénz miatt nem kezdenèk bele egy szakmàba sem. Az iskola elvégzése után ki fogok hagyni egy évet és csak dolgozni fogok(most dolgozom és tanulok), ebben az egy évben igyekszem pénzt félrerakni az egyetemre, készülni a fizikai alkalmassàgira(amit már nem sokára el is fogok kezdeni), nyelvvizsgàt fogok tenni(ezen jelenleg is nagyon rajta vagyok) és két tárgyból emeltezni fogok. Az utolsó dologtól nem vagyok megijedve, mert magyar és történelem a kötelező, és mindkettő nagyon jól sikerült középszinten is. Tanárt nem fogok semmihez fogadni. Az NKE-RTK-on belül pedig vám és pénzügyőrnek fogok jelentkezni.
2019. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!