Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elmagyarázná valaki hogy...

Elmagyarázná valaki hogy magyarotszágon mi van 8. osztály után?

Figyelt kérdés

Jelenleg Ukrajnában tanulok. Nálunk 8 helyett 9 év van, és én szeretnék azután magyarban tanulni. Én nem tudok semmit arról hogy mi van ott 8 után, szakiskola vagy kollégium vagy egyetem, főiskola...(Mikor lehet ezekbe felvételizni?) Ugy tervezem hogy 9 után elmegyek magyarba 11.ig. És azután hova? Miljen jegyek szükségesek a középiskolából hogy ott felvegyenek?(Vagyis mostani éveim (8 vagyok ukrán szerint)). Miljen tantárgyakból? Szakiskolára kellene mennem? Vagy van más lehetőség is?

Megköszönném ha valaki elmagyarázná a kitanulást magyarban.



2019. dec. 12. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Menjél hegesztőnek. Nem viccelek. Utána alpits egy KATA-s céget. Az egy aranybánya.
2019. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Kérlek írd már ki, hogy magyarORSZÁG, ez a magyarba’, olaszba’ nagyon flegma és nevetséges:)


8 általános után középiskolába mennek a diákok (7. Év végi és 8. Félévi eredmények alapján) lehet az gimnázium (érettségit ad) szakközép iskola (szakot is tanulsz, érettségit is kapsz) vagy szakmunkás képző (szakmát ad) van ezekből 4 vagy 5 osztályos, attól függően hova jelentkeznél.


Ha valamelyiket elvégzed, az eredményeid alapján jelentkezhetsz főiskolára, egyetemre, Amire akarsz.

2019. dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

8 osztály után középiskolában folytatják a tanulmányokat, ami lehet:

* gimnázium, általános irányban képez tovább, csak közismereti tárgyakat tanulnak

* szakgimnázium/technikum, közismereti + szakmai tárgyak

* szakiskola, csak szakmára készülnek fel.

A gimnázium és a szakgimnázium érettségivel zárul. Egyes szakgimnáziumokban ezután még egy évet lehet maradni, szakmai tanulmányokat folytatni.

Az érettségiben szereplő tárgyak: magyar, matematika, történelem, idegen nyelv (ukrán is lehet), szabadon választott tárgy. A szakgimnazistáknak a szabadon választott helyett szakmai érettségit kell tenniük.

Ha megvan az érettségi, akkor lehet felvételizni egyetemre. Ehhez legalább egy emelt szintű érettségi kell, mivel a középszintűtől sokkal inkább tartanak a tanulók, mint amilyen nehéz; ezért szükség van az igazi számonkérésre is. Egyes szakok két emelt szintű érettségit is követelnek. Minden emelt szintű érettségi és legalább középfokú nyelvvizsga plusz pontot jelent az egyetemre.

Jó szakmával és vállalkozói képességekkel legalább olyan jól lehet keresni, mint diplomával, alkalmazottként.

2019. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami kimaradt a válaszokból, hogy Magyarországon 8+4=12 osztályos iskolarendszer a meghatározó. 4 éves a gimnázium, szakgimnázium, régi nevén szakközépiskola.

Van még 8+3 éves képzés. 3 éves a szakmunkásképző, szakiskola, mostani nevén szakközépiskola.

2019. dec. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a lehetőségek, de azt hozzá kell tenni, hogy manapság az érettségi alap, hogy meglegyen valakinek. Még bolti eladónak se vesznek fel, ha nincs érettségid, úgyhogy én a szakiskolát egyáltalán nem ajánlanám. A szakgimnázium (vagy nem tudom pontosan, hogy hívják most) a legjobb választás, mert az érettségit és szakmát is ad.
2019. dec. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és bocsi a 'magyarba' flegma szó miatt^^
2019. dec. 13. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, ti ‘miljen’-nek írjátok a milyent?
2019. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itthon 8 év általános, utána 4 év szakközép aztán sz*phatod az állam f*zát életed végéig , hacsak el nem menekülsz nyugatra...
2019. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!