Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing vagy gazdálkodás és menedzsment, de hol?

Figyelt kérdés

A fent említett két szakon gondolkodok.

Elsősorban valamiért a szívem a BGE-re húz kermarkra.


De mellette ott van az ELTE, Corvinus, BME


Mit tudnátok elmondani a tapasztalaitok alapján?


Hol a legnagyobb/legkevesebb az elvárás?(melyik nem vért izzadós?)



2019. dec. 13. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:

BGE (személyes tapasztalat):

- Mint mindenhol, vannak csúcs, elfogadható és nem annyira jó tanárok is.

- A mi időnkben kifejezetten jó volt a marketingkutatás (de olyan jó volt, hogy kb. abból élek azóta is), a marketinglogisztika, és voltak jó minőségbiztosítás órák is (mivel a mi időnkben még Nemzetközi Marketing és Teljeskörű Minőségirányítás / TQM volt a szak neve).

- Jó volt a marketingkommunikáció is, ezt egy (akkor) fiatal srác tartotta, aki ügynökségben volt kreatív

- Kifejezetten gyenge tanár nem volt, viszont agresszív, szivatós tanár volt egy pár.

- Nehéz tárgyak voltak: az évfolyam nagy részének a matek és a statisztika; illetve a mikroökonómia (ez mindenhol az).


Összességében a BGE akkoriban gyengébb elméleti alapokat adott, mint egy Corvinus (vékonyabb könyvek, kisebb elvárások), viszont a vizsgák ettől függetlenül szivatósak voltak ("mire gondolok én", "na, ki magolta be a 237. oldalon lévő lábjegyezetet?") típusú kérdések. Viszont a gyakorlati képzésben nagyon jó volt, így összességében a marketinget jól tanították, a marketingkutatást még jobban. A minőségbizotítás és logisztika is jó volt.


Alapvetően ajánlható képzés.


Corvinus kermark (gyerekem jár ide):

- Magyar viszonyok között kifejezetten színvonalas képzés, nem tudom összehasonlítani a mai BGE-vel, de az biztos, hogy a gyerekem jobb elméleti alapokat kap, mint anno én kaptam. Például mikroökonómiából a Hal Varian könyv van stb.

- Matek túlélős, statisztika / ökonometria kifejezetten nagyon jók, és ez nagyon fontos a karriered során

- Itt is van pár szivatós tanár, és nekem az a benyomásom, hogy a képzés gyakorlati része nem annyira erős mint anno a Külkeren pardon BGE-n volt. Az utolsó éves gyakorlatinak szánt órák (értékesítési technikák stb) meg kifejezetten gyengék.


Összességében mind a két iskola jó, és inkább az számít, hogy

- minél hamarabb keress gyakornoki helyet és szerezz munkatapasztalatot már a képzés alatt, lehetőleg minél nagyobb cégnél

- juss ki Erasmussal külföldre legalább egy fél évre

- próbálj meg bekerülni a CEMS programba


ELTE-t, BME-t nem tudom kommentelni, de biztosan jók ezek is. Ha a presztízs alapján akarsz dönteni, akkor szerintem Corvinus - ELTE - BGE a sorrend, a BME meg fekete ló, mert ez egy híresebb és színvonalasabb egyetem, mint a BGE, de ennek a kermark képzéséről nem tudok semmit, és életemben egyetlen emberrel se találkoztam, aki itt végzett volna kermark szakon.


Nemrégen ajánlgatta itt valaki a METU-t, lehet, hogy ezt is érdemes megnézned.

2019. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ökonometria nincs kermarkon!
2020. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!