Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szakkal...

Szerintetek melyik szakkal tudok többet kezdeni?

Figyelt kérdés

mindkettő érdekel,de nem nagyon tudom eldönteni...

előre is köszönöm válaszaitokat :)


Akkreditált iskolarendszerű felsőfokú szakképzés - A Pécsi Tudományegyetem Egészségügyi Főiskolai Kar Zalaegerszegi Képzési Központtal közösen indítunk KÉPI DIAGNOSZTIKAI ÉS INTERVENCIÓS ASSZISZTENS képzést. A szakképzés megszerzése után kredit pontok beszámításával 2. évfolyamon kezdhetik tanulmányaikat a főiskolai szakon a képalkotó-diagnoszta diplomát adó képzésben. A képi diagnosztikai és intervenciós asszisztensi szakképesítés munkaterülete: - A szakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakör, foglalkozás: szakasszisztens (orvosi). - A szakképesítéssel betölthető további és rokon munkakörök, foglalkozások: képi diagnosztikai asszisztens, röntgenasszisztens, röntgen-műtős szakasszisztens. - A munkaterület rövid, jellemző leírása: A képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens. - Munkáját hivatásszerűen gyakorolja, betartja etikai normáit. - A szakellátásban résztvevő team egyenrangú tagja. Kompetenciájának megfelelően szervez, irányít, kivitelez. - A képalkotó invazív és noninvazív diagnosztikai és terápiás ellátás valamennyi területén tevékenykedik (röntgendiagnosztika, mágneses rezonancia, angiográfia és intervenciós radiológia). Vagy 4 5012 01 OKJ ÁPOLÓ (emelt szintű szakképzettség) Időtartam: 3 év Felvétel feltétele: érettségi Az ápolás filozófiája: az ápolás olyan elméleti alapokon nyugvó gyakorlati tudomány, amely az ápolási tevékenységeket individualizálja és az egyéni szükségletekből indul ki. Az ápolás tervszerű, szervezett és dokumentált folyamat, amely az emberről, az egészségről, a természeti és a társadalmi környezetről alkotott elemekből tevődik össze. Az ápolás az egyén, a család és a közösség segítése egészségének megtartásában, fejlesztésében, visszaszerzésében, vagy hozzásegítése békés elmúlásához. A program célja: olyan elméleti és gyakorlati ismeretekkel és képességekkel rendelkező ápoló képzése, aki a szakmáját hivatásként gyakorolja, az ápolástudomány mindenkori fejlettségi szintjének megfelelően. Kialakítani a hallgatókban azokat a magatartási formákat, amelyeket az ápolás, mint gyakorlati tudomány és tevékenység elvár az egyének és a közösségek egészségének optimalizálása érdekében. Az individuális ápolás-gondozás megvalósításához vagy az aktív közreműködéshez szükséges attitűd kialakítása, megerősítése. Betölthető munkakör ill. elhelyezkedési terület: * ápoló (fekvő-és járóbeteg intézmények) * házi betegellátás * mentőápoló * rehabilitációs intézmények


2010. júl. 20. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
bármelyik, csak húzzál el vele külföldre pár év gyakorlat után
2010. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
64%

nekem spec. mindkettő tetszik, gondolkodtam én is a főiskolai képalkotó diagnosztikán, csak lebeszéltek róla, mert hogy max RTG asszisztens lehetnék és hasonlók. Magyarországon a diagnosztának nincs jövője, nem olyana felszereltség stb, ezzel a szakkal elvileg leleteket kéne kielemezni, az orvosok alatt, de az ápolók/asszisztensek felett vannak az itt végzettek. Van annak vmi laboros szakiránya fősulin, az tetszik ...

az ápoló meg ... hát ha ápolónak mennél, én inkább a főiskolai diplomás ápoló képzést ajánlanám, azzal pl lehetsz főnővér is, és "nem csak" ágytálazásokkal és stb kell foglalkoznod.


Én helyedbe a képalkotósat választanám, aztán mennék vele főiskolára! De szerintem semmiképp se képalkotós szakirányra menj majd, azzal nem sokat érsz.

2010. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!