Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van rá esély, hogy 2020-ban...

Van rá esély, hogy 2020-ban lejjebb mennek a ponthatárok így?

Figyelt kérdés

Mivel valami fantasztikusan ki lett találva, hogyha a nyelvvizsgád abból a nyelvből van, amiből emelt szintű érettségit teszel, akkor csak az egyikért kapsz többletpontot. Esetemben így ugrott is a nyelvvizsgáért járó plusz 28 pont (azt hiszem 28, de lényegtelen is).

Mivel gondolom nem én vagyok az egyetlen ember, akivel ezzel kitoltak (konkrétan az osztályom háromnegyedét érinti) így van rá esély, hogy a jelentkezők nagy részénél nem lesz meg az eddig számolt pont, és így lejjebb fognak menni nyáron mikor húzzák a határokat?

Esetemben kommunikáció és médiatudomány szaktól lenne szó. Tudom sokaknak mi a véleménye erről a szakról, de én úgy érzem ez az egyetlen amit tiszta szívvel tudnék tanulni, és csinálni. Igazából a 440 pont, ami körül eddig mozgott a határ is necces volt nem kicsit, de így kb. 403 pontot számolok magamnak, 90 körüli érettségivel mindenből (kivéve matek), amivel esélytelen vagyok.



2019. dec. 21. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Eddig is úgy volt, hogy azonos emeltért és nyelvvizsgáért az emeltes pluszpontot kapod meg, ami 50 pont. Szóval nem igazán értem a problémád... Az új rendszerben meg a nyelvvizsga elvárás lett volna, nem járt volna érte pluszpont. Tegyél kettő emeltet az +100 pont.
2019. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok éve úgy van, hogy ha emeltezel egy nyelvből, akkor ugyanabból a nyelvből letett nyelvvizsgáért már nem jár pont. Emiatt biztosan nem fog lejjebb menni a ponthatár.

Nem toltak ki veletek, ti nem voltatok elég tájékozottak.

2019. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy másik nyelvből nyelvvizsgát vagy emelt érettségit!


Nem toltak ki veled/veletek.

2019. dec. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj unalmas ez az áldozatiság...


Az emelt szintű érettségi és a középfokú nyelvvizsga ugyanazt a tudást (B2) jelenti, miért kapnál érte kétszer többletpontot?

2019. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez esetben elnézést a tudatlanságomért, viszont nekünk a tanárok ezt az információt úgy adták át, mintha ez újdonság lett volna, plusz annyira tolták, hogy menjünk emeltezni, meg nyelvvizsgázni, hogy most idegesítő, hogy lényegében nincs értelme mindkettőnek.

Másik tárgyból nem fogok tudni emeltet tenni, mert nem így készültem, 4 hónapom van hátra, ha egy tantárgyra állnék rá most annyira, akkor a többi nem sikerülne úgy. Viszont mindegy is, középszinten biztos vagyok benne, hogy jó eredményeket fogok elérni.

Viszont valami okból kifolyólag mégis jóval csökkentek az előzetes ponthatárok: [link]

és ennek valami oka biztosan van.

2019. dec. 21. 15:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, csökkentek, de ezek az előzetes ponthatárok, aminél biztosan nem lesz kevesebb a bejutási küszöb.

TÖBB viszont lehet, sőt, lesz is. Persze lehet reménykedni...

2019. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy ez nem a végleges, és hogy lesz több. Viszont eddig az előzetes ponthatárok is jóval magasabbak voltak ezeken a szakokon, sőt a tavalyi kommunikáció és médiatudomány előzetes határa 440 pont volt, és az Eltén ez 1 ponttal lett végül több.
2019. dec. 21. 16:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, de több lett. Mi indokolná, hogy a tavalyi 441 pont lemenjen pl. 405-re? Tavaly is kellett egy emelt, tavaly sem adtak többletpontot az emelt nyelvi érettségi mellett az ugyanezen nyelvből letett nyelvvizsgáért.

Akkora túljelentkezés volt, hogy meg tudták tölteni a szakot a legalább 441 pontot elért jelentkezőkkel. Nyilván minimálisan változnak a ponthatárok, de közel 40 pontos csökkenés ritka.

2019. dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az előzetes ponthatár teljesen más, ez általában népszerű büfészakokon van, ahol az állam nem szeretné minden hülyének fizetni az ösztöndíjat.

Viszont ha ilyen szakra jelentkezel, ott valószínűleg csökkenni fog a ponthatár, mert eddig általában mindig bekerült aki elérte a minimumot. Közülük az utolsó pontja adta a ponthatárt, ezért lehet kicsit magasabb mint az előzetes. Utánuk önköltségesekkel töltik fel, ahol nincs állami minimumpont.

2019. dec. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!