Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Corvinuson a pénzügy vagy a...

A Corvinuson a pénzügy vagy a vállalkozásfejlesztés mester elvégzése a hasznosabb alapszak után?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves hallgató vagyok a Corvinuson gazdálkodási és menedzsment szakon. Mindenképp szeretnék mesterszakra menni, a fent említett 2-re gondoltam. Van valakinek tapsztalata ezzel kapcsolatban? Melyiket ajánlanátok? Angolul anyanelvi szinten beszélek, melyikkel szakiránnyal lehetne később több lehetőségem utazni, angol nyelvterületen dolgozni?

Továbbá kérdésem, hogy mesterszak mellett lehet-e munkát vállalni egy nagyobb pénzügyi cégnél heti 20 órában?



2019. dec. 23. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A pénzügyi szak sokoldalúbb és több mozgásteret ad azonban ha biztosra akarsz menni, menj el a saját iskolád nyílt napjára amikor tartanak (könnyű kéne hogy legyen ha amúgy is ott vagy), és ott a mesterképzésekkel kapcsolatos minden kérdésedre is részletes válaszokat tudnak adni az ott dolgozó tanárok.
2019. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szempontból egy gazdmen után jó ez a mester, hogy azért ez specializáltabb már, és nem ugyanazt tanulnád újra mint az alapszakon a vállfej esetében. Viszont ha pénzügyre mész, készülj fel arra, hogy alapszakon után nagyon-nagyon melós, és eléggé szivatós tud lenni. És igazán csak akkor ajánlanám, ha tényleg érdekel a pénzügy és jó vagy ezekből a pénzügyes tárgyakból, mert különben nem annyira az igazi szerintem, de azért ilyen jellegű motiváció nélkül is végig lehet csinálni. Dolgozni egyébként első félév után ajánlott, de akár ha szorgalmas vagy, már akkor is belefér. 20 óra simán tud működni, de van aki 30 és 40 óra mellett csinálja sikeresen, úgyhogy ez emberfüggő. Viszont vállfejen pl. csúszás nélkül is ki tudsz menni erasmusra, pénzügyön egy fél év csúszás azért benne van a pakliban. És ami még fontos, hogy szerintem általában pénzügyön alapvetően jó a közösség, de ahogy hallottam vállfejen is elég jó szokott lenni, ha ez is egy fontos szempont lenne esetleg.
2020. jan. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!