Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el járni egyetemre, de nem igazán tetszik a szak, így a váltás mellett döntöttem, tehát újra felvételizek. 2 vizsgám nem teljesítettem, de ezek nélkül sikerült 27 kreditet összehozni. Most 4 specializáció közül választhatok, és a 2 tantárgy nélkül is van esélyem bekerülni valamelyikre. Ha úgy döntök, hogy aktív féléven maradok, akkor megtehetem azt, hogy nem veszek fel kötelező tantárgyakat és csak kizárólag szabadon választhatót,amellyel megszerzek még legalább 3 kreditet? Azt a 2 tárgyat, amit most nem teljesítettem, a második félév végéig kell. Ha ezt nem teszem meg, bármilyen büntetést kiszabhatnak, vagy csak annyi, hogy csúsznék vele, ha maradnék? Tehát igazából a célom,hogy a diákigazolványom megmaradhasson diákmunkából kifolyólag. Ha felvesznek egy szeptemberben induló szakra, és nyilván a kettőt nem szeretném együtt vinni, akkor annyi dolgom lesz, hogy innen kiiratkozok?

A segítséget köszönöm előre is! Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett.


2019. dec. 27. 22:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem veszed fel a kötelezőket, akkor úgyis csúszol. Akkor mit vacakolsz 3 kredittel? Szerintem kár elpocsékolni az államilag támogatott félévet a diákigazolvány miatt, de a te dolgod.

Ha ennyire nem akarod, akkor én passziváltatnék.

Ha mégis akarsz adni neki egy esélyt, akkor meg szedd össze magad!

2019. dec. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!