Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szociológiát tanulok az...

Ha szociológiát tanulok az egyetemen akkor milyen lehetőségeim lesznek elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani egy-két példát?
2019. jan. 20. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Közigazgatás: cigányistápoló irodai Mancika a hivatalba'.

Multicégek: adatrögzítő/adminisztrátor Mancika az irodába'.

KKV-k: semmi.

2019. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Minden olyan állás nyitott neked, ami nem igényel szaktudást, de előny a diploma. Titkárnő, asszisztens, ilyen-olyan szervező, stb.
2019. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Első kettő baromságokat írt.


Elsődleges célpontjaid a piackutató ügynökségek és a multik piackutatási osztályai lehetnek.


Továbbá mehetsz vele survey statisztika mesterszakra és haladhatsz tovább a statisztika vonalán.


Illetve nagyon értékes tudást ad ez a szak termékfejlesztéshez, marketinghez, stratégiához stb. Arra ügyelj, hogy rögtön az első évtől igyekezz bekerülni gyakornoknak valami normális céghez. És ne titkárnőnek, hanem szakmai gyakornoknak.

2019. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Mivel 2 szociológus ismerősöm is van, nem tippeltem. Nincs vele munka. Marketingest hozol fel példának? Na látod! Erről beszéltem!
2019. jan. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Nekem meg több tucat szociológus ismerősöm van, akik fent említett helyeken dolgoznak.


Miután szemmel láthatóan fogalmad sincs, mi az, hogy "marketinges" (🤦‍♂️), így nincs több kérdésem feléd.


Kérdező a marketing a pénzügy mellett az összes vállalat egyik gazdasági funkciója, egészen felsővezetői szintig. 71% az értékesítővel keveri, mert nem ért hozzá.

2019. jan. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Akkor most szociológusként beszállnék a vitába. :) Alap- és mesterdiplomát is ezen a szakon szereztem. Sajnos valóban nincsenek vele túl jó lehetőségek. Ha nem dolgozol az egyetem mellett folyamatosan, akkor nincs esélyed utána a szakmában elhelyezkedni. Diákként még könnyű bekerülni akár piac- vagy közvéleménykutató cégekhez junior elemzőnek, akik jó esetben diplomázás után felvesznek állandóra. Ugyanez igaz az HR-es pozikra is. Viszont, ha elköveted azt a hibát, amit anno én is, hogy a kötelező szakmai gyakorlaton kívül mást nem csinálsz, akkor 0 esélyed lesz sajnos. A fent említett cégek nem elsősorban szociológusokat keresnek, ugyanezekre a pozikra felvesznek statisztikus, marketinges, egyéb közgazdász végzettségűeket is, így sajnos nagyon nagy a verseny, és a tapasztalat lesz az, ami számít. Én sokáig titkárnő voltam ezzel a végzettséggel, úgyhogy tudom miről beszélek. De ha érdekel ez a szakma, akkor tudom ajánlani, csak az első perctől fogva tudatosan készülj erre, hogy mire a diplomád meglesz, sok releváns szakmai tapasztalatod legyen. Ez az, amit az egyetemen senki nem fog mondani, sőt sok oktató "nem csípi", ha valaki egyetem mellett heti 20-25 órában dolgozik. De azt látom a saját évfolyamomon, hogy akik mégis ezt tették, azok ma a szakmában dolgoznak jó nevű cégeknél, akik pedig arra hajtottak - mint én - hogy képzési időn belül, minél jobb eredménnyel diplomázzanak, azok hoppon maradtak. Persze, ha jól beszélsz 1-2-3 nyelvet, akkor el lehet menni multihoz SSC-zni, ami nem egy álom meló, de nagyon jól fizet. Az első kommentelőt pedig szeretném megcáfolni: hatályos jogszabály szerint szociológus végzettséggel nem lehet szociális munkakörben dolgozni. Ebbe sajnos én is belefutottam, hiába voltam ilyen helyen gyakornok, a diplomám alapján nem alkalmazhatnak szociális területen. Ha esetleg lenne még kérdésed, írj nyugodtan pm-et!
2019. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy én látom, aki szociológiára megy, nem mindig készül rá, hogy van bizony matek is, statisztika is, mivel ugye bölcsész szak...Ismerősöm is ezt tanul, de a statisztika egyáltalán nem megy neki, ami ugye a leghasznosabb az egészből és ahogy itt írták, statisztika mesterrel lehet menni például piackutatónak. Szóval én csak akkor ajánlom, ha megy valamennyire a számolgatás, bár a statisztika betanított matek ugyan, de kell hozzá nagy mértékű monotonitás-tűrés. Irodai munka leginkább, kivéve, ha tényleg több nyelven beszélsz, akkor lehetsz kapcsolattartó, esetleg diplomata, de akkor már inkább egy nyelvszak.
2019. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Én is ezt végeztem másoddiplomának, gyakornok voltam már előtte is és a szuper cégnél.

Aki azt mondja, hogy nincs munka, az maximum ezzel takarózik. Tényleg nem akarok senkit megbántani semmivel, de ez az egyik legsokszínűbb társadalomtudományi szak. Pont a matek és a stat miatt.

Bármilyen szektorban eltudsz vele helyezkedni ezekből kifolyólag, láttam konkrétan bankoknál olyan pozíciókat, ahol nem feltétlenül van a pozícióban megnevezve, hogy szociológus, de könyörgöm, nálunk jobban nem tanítják senkinek sem ezeken a karokon az elemzést. Gondolkodj el, hogy mire vagy képes az itt megszerzett tudásod által. Például piackutatás, projektvezető, elemzői munkálatok stb.


Szerintem szuper lehetőségek vannak benne, de ez csak az én véleményem. Sajnos 1-2 kivétellel minden végzettségre ezeket a sablon, demotiváló dolgokat mondják, főleg ezen az oldalon, de szerencsére a valóságban közel sem ilyen a helyzet, hiszen akkor senki nem tanulna tovább és/ vagy senkinek nem lenne munkája.

2019. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az első mondat:


Gyakornok voltam már előtte is egy szuper cégnél.

Amire egyébként bárkinek lehetősége van, ha a képességei megfelelőek. Ha pedig nem azok, azért nem a végzettséget kell okolni..



Engem nem toltak hátulról sosem a szülők, ne gondold, hogy azért beszélek ilyen "könnyen". Nappali mellett is 28-30 órát kellett dolgoznom, hogy eltartsam magam. Mivel érdekelt is amit csinálok, szörnyen nehéz volt de megoldottam és ezektől csak tapasztaltabb lettem.


Sok sikert !

2019. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 válaszoló vagyok. Én is épp ezt mondtam: folyamatosan dolgozni kell egyetem mellett gyakornokként és akkor lehet vele mit kezdeni. Aki "csak" tanul és a kötelező gyakorlatot teljesíti, az nem megy vele semmire. Én nem takarózom semmivel, ez a valóság. Amire viszont senki nem készíti fel az embert. Nálunk a legtöbb oktató egyenesen megvetette azt, aki dolgozott egyetem mellett (és most nem arra gondolok, hogy árufeltöltőként az aldiban, hanem komoly cégeknél gyakornokként), tehát nem volt ez a tudtunkra adva, hogy mit is kellene tenni. És azért gimiből kikerülve, idealista álmokkal nem biztos, hogy az ember számára ez kézenfekvő. Én sem lebeszélni akartam a kérdezőt, én szerettem mind az egyetemem, mind a szociológia szakot,csak arra akartam felhívni a figyelmét, hogy nem elég "csak" a szakot elvégezni. És a többi kommentelő is ugyanezt erősítette meg.
2019. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!