Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés?

Felsőoktatási szakképzés?

Figyelt kérdés
Elég magasak a ponthatárok a gazdaságtudományi alapképzéseken, ezért felsőoktatási szakképzésen gondolkoztam, azon belül is gazdálkodási és menedzsment vagy pénzügy irányban. Mennyire éri meg ezeket elvégezni? Nappali tagozaton ugyanannyi órám van mintha alapképzésre járnék, vagy kevesebb?

2019. dec. 29. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Azoktól a csoporttársaimtól, akikkel most együtt járok alapra és csináltak ilyet azt hallottam, hogy sokkal könnyebb, mint az alap. Vannak olyan tárgyak, amik csak alapon vannak, vannak olyanok, amik egyszerűbben vannak szakképzésen és vannak olyanok, amik rendesen vannak és el tudod őket fogadtatni alapon, ha továbbmész. Hogy pontosan milyen tárgyak vannak, azt az egyetemeknél külön-külön tudod megnézni a mintatanterveknél, ha összehasonlítod az alapot meg a szakképzést.


Nem tudom, hogy az alapnál a magas ponthatárral mire gondolsz. Lehet, hogy csak az államisat nézed, ahol tényleg magasak, de az önköltségesnél jóval alacsonyabb és abszolút megugorható.


A szakképzésnek annyi előnye van még, hogy a jelentkezők közül általában mindenki be szokott kerülni államira, és ha utána tovább mész alapra, akkor mindenhol vannak olyan tárgyak, amit el tudsz fogadtatni, tehát beszámítják és nem kell még egyszer megcsinálnod. Ennek az az eredménye végül, hogy összességében több időt töltesz egyetemen szakképzés+alap rendszerben, mint simán csak alapon, de kevesebb fizetős félévet kell fizetned, mint alapon, mert ingyenesen meg tudod csinálni szakképzésen a tárgyak egy részét.


Amit írtam, az Szegedre vonatkozik, és a szakképzés és az alap is itt volt, tehát ha máshol csinálod, vagy a szakképzést meg az alapot akár két külön helyen, akkor vannak olyan dolgok, amik változhatnak tárgyakkal kapcsolatban.


Ha van amúgy kérdésed, akkor írhatsz privátban.

2019. dec. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!