Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szabad bölcsészet alapképzés...

A szabad bölcsészet alapképzési szak + filozófia mester mennyire nehéz? Van olyan nehéz mint egy orvosi egyetem, vagy egy műszaki BSc + MSc?

Figyelt kérdés

Nyílván teljesen más, de ettőlmég lehet hasonlóan nehéz, vagy akár nehezebb...

Ahogyan az általános orvosi és a villamosmérnöki is teljesen más, mégis mindkettőről tudjuk, hogy baromi nehéz...


Illetve azzal is tisztában vagyok, hogy van egy szubjektív faktor is, akit nem érdekel egy adott szak annak az nehéz lesz, akit pedig nagyon érdekel annak könnyebb...

Mégis arra kérlek titeket, hogy ne ezt a magyarázatot spammeljétek, a lehető legobjektívebb képet szeretném kapni ezen szak nehézségéről...


Ha olyan válaszolna aki ezt is elvégezte, vagy járt rá, illetve egy klasszikus nagy kihívást jelentő szakra is járt, mint pl. az orvosi, vagy egy komolyabb műszaki szak, az lenne a legjobb...

De mivel tudom, hogy az ilyen ember ritka, ezért bárki válaszát szívesen várom.


Előre is köszi!



2019. dec. 29. 18:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%

Van egy rokon a családban, aki kom-méd alapdiplomát szerzett elsőként, utána elvégezte a pszichológia BA+MA-t, de közben jelentkezett az orvosira is, amit 1-2 éve fejezett be (pszichiáter lett).

Na most ő maga mondta, hogy nagyon nem kéne lenézni a humán területeket mindenestül. Ott is meg kell dolgozni a sikerért, nyilván más tárgyakkal, mint az orvosin, de attól még nem lesz könnyebb az a szak, csak más. Mint ahogy az alma sem lesz jobb vagy rosszabb a körténél, nem lehet őket összehasonlítgatni. És igen, ő is megerősítette, hogy azok az orvosok (és főként természetesen a mérnökök - akinek nem inge, ne vegye magára!) nézték le a btk-t, akik vagy soha egy percet nem tanultak ott vagy kibuktak róla.

2019. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Ne is a nehézsége érdekeljen, hanem az, hogy te olyan ember vagy, aki odavaló? Ismerőseimnek meg se fordult a fejükben az, hogy nehéz lesz-e, tudták hogy ezt akarják és hogy ebben jók is lesznek.

Azon meg bocsi, de nagyot nevettem, hogy az orvosinál nehezebb :D filonál elég megérteni a logikajat es visszamondani. Orvosin konkretan ezer oldalas atlaszokat kell szóról szóra visszamondani, es meg a logikajat is erteni. Egy atlagos kepessegunek persze h nehez lehet a filozofia, orvosisol 2 hét utan sirva jonne ki viszont. Nehézségileg összehasonlítani nem lehet a kettőt, mivel mar alapbol 2 real emelt kell orvosira...(ahol nem lehet jól rizsázni, hanem mindent tudni kell) ott tartunk, hogy már alapvetoen tobb konyvet kell kivulrol vagni, csak hogy neki kezdhess,es tudj egyaltalan haladni az elso héten, mint a filozofian.

2020. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
89%
Kinek mi a nehéz, ez szubjektív. Én a matekot könnyebben végezném el, mert a filozófiát kínszenvedés lenne tanulnom, annyira nem érdekel. Sokaknál ez pont fordítva van.
2020. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!