Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Joggal párhuzamosan pszichológ...

Joggal párhuzamosan pszichológiát, vagy szabad bölcsészetet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Most vagyok másodéves, és igazából a pszichológia, és a filozófia az ami még érdekelne, de a pszichológia is inkább olyan másoddiploma jelleggel, tehát nem feltétlenül ezzel szeretnék foglalkozni első körben. Arra lennék kíváncsi, hogy melyiket nehezebb mondjuk jog mellett vinni ha komolyan veszi az ember, illetve, hogy mondjuk az életben melyiknek lehet több hasznát venni, vagy melyik ötvözhető jobban a joggal? Köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 25. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egyiknek sincs értelme. A pszichó nem rossz szak, de a joggal nm sok kapcsolata van.

Én valami közgázos szakot csinálnék, esetleg nemzetközi tanulmányokat.

2016. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Első, ezek szerint se a joghoz, se a pszichológiához nincs semmi közöd, mivel elég sok szinten össze lehet kötni ezt a két területet, elég egyértelmű.


Kérdező, pszichológiát nem igazán érdemes másoddiploma jelleggel csinálni, mert azért nem olyan könnyű a képzés, és ha csak ilyen kikacsintás szinten érdekel, akkor hobbiból is utánanézhetsz dolgoknak, elolvashatsz pszichológiai témájú könyveket, elmehetsz előadásokra (nem csak egyetemi órákra gondolok). Az alapképzés nem ad semmilyen használható végzettséget ahhoz, hogy pszichológiai területen tevékenykedj vele, viszont a jog mellé csak akkor érdemes ezt csinálni, ha valamit konkrétan szeretnél hasznosítani belőle a jogi képzéseddel összekötve. Ez viszont elég valószerűtlen, inkább fordítva szokott lenni, hogy a pszichó mellé hallgat valaki valamennyi jogot is.

2016. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jog mellé mindenképp valamilyen bölcsész szakot szeretnél párosítani, a politológiát ajánlanám, ez nem érdekel?
2016. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam a közgázon is, de igazából nincs hozzá megfelelő affinitásom, mert abszolút humán beállítottságú vagyok, meg inkább elméleti alkat így ezt nagyjából elvetettem. A polin is gondolkoztam, de a filo jobban érdekelt, és úgy láttam, hogy azzal is lehet orientálódni a politikatudomány felé később.
2016. jan. 26. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csináld a filót. Elég jó dolog. Rengeteget ad emberként is, ha az a típus vagy, akinek ez kell.
2016. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!