Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Váltani Gazdaságinformatikáról...

Váltani Gazdaságinformatikáról Programtervező informatikusra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsőéves vagyok BGE Gazdaságinformatikus képzésen. Azért jöttem ide, mert úgy gondoltam adatelemzés világa érdekel, illetve később szeretnék akár Data Science területen elhelyezkedni, ha minden jól megy. Itt pedig van egy Üzleti adatelemző szakirány, illetve egyébként is sok statisztikával, adatelemzéssel foglalkozó szakmai tárgy van. Most viszont afelé hajlok inkább, hogy szeretnék inkább fejlesztőként dolgozni valahol a jövőben, mondjuk webfejlesztés kezdett el foglalkoztatni mostanában. Emiatt gondolkodtam el rajta, hogy érdemes lenne-e esetleg váltanom proginfóra, mert konkrét programozás óránk itt elég kevés van, inkább ez a BI vonal erős.


A problémám az, hogy ha minden jól megy jövőre el tudok kezdeni szakmán belül dolgozni teljes állásban, így nappali képzés nem igazán játszik. Budapesti vagyok, így ELTE proginfó az, amin gondolkoztam elsősorban, de ott csak fizetős képzés indul, ráadásul esti. Csak nem tudom az teljes állás mellett mennyire embertelen. SZTE proginfó levelező jöhetne még szóba, de az meg ugye rengeteg utazással járna. Vagy esetleg OE mérnökinfó levelező olyan alapon, hogy ott is kicsit több programozás van; kérdés megéri-e emiatt váltani, ha egyébként a mérnökibb része annyira nem érdekel.


Tehát az lenne a kérdés, hogy szerintetek megérné átmenni esetleg proginfóra, és mindenképp nehezebbé tenni az életem, hogy jobban meglegyenek a szükséges alapok, vagy inkább maradjak itt, szerezzem meg a papírt, legyen közben sok tárgyam, ami érdekel, de valüszínűleg nem fogom a jövőben hasznosítani, és mellette képezzem magam online kurzusokon?


2019. dec. 30. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem a gazd infós ismerőseim közül fele fejlesztő lett végül. Vannak akik kifejezetten gazdaságisok lettek, szóval elég szerteágazó a dolog.

Rajtad múlik, hogy milyen irányba indulsz el. Egy év múlva keress gyakornoki melót, de olyan irányban ami inkább érdekel. Kb ez a lényeg.

2019. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!