Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közigazgatás-szervező BA...

Közigazgatás-szervező BA diplomával milyen mesterképzésekre lehet jelentkezni kreditelismertetési eljárással?

Figyelt kérdés
Melyek azok a szakok, ahol valószínűleg meg lenne a mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma?

2020. jan. 2. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszer ráírtam valakire instánt, mert felvették vezetés és szervezés mesterre az ELTE GTI-re.

Gyanúsan sok treffort-kertes és gólyaváras(BTK) képe volt az oldalán.

Kiderült, hogy közig-szervező az alapszakja(NKE) és a 60, illetve a minimum 30 kreditből 51-et elfogadtak neki, így neki csak 9 kreditet kell pótolnia.


Szóval pl.: vezetés és szervezés mesterre mehetsz, ha a felvételin megfelelsz.

Szerintem a legtöbb gazdasági mesterre bőven van esélyed, meg ugyr az államtudományiak.

2020. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél...

És tudsz valamit arról, hogy eltudott e azzal a mesterrel később helyezkedni a versenyszférában, úgy hogy nem gazdaságtudományi az alapszakja?


Amúgy ment a pont!

2020. jan. 2. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez az első féléve, szerintem még a vizsgáin sincs túl.


Gazdasági mesterszakkal, ha nem is minddel, de egy elfogadható fizetést már lehet produkálni.


Vezetés és szervezésen pl. specializálódhatsz humánmenedzsmentre, ami konkrétan HR, de közgazdász végzettséget ad, ráadasul okleveles, mert mesterképzés.


Viszont azt kiemelném, hogy ne azért gyere gazdasági mesterre, mert jól lehet vele keresni..


Nagyot lehet koppani és ha nem érdekel, hamar kiéghetsz a munkád során, hiszen nem lélekből csinálod, hanem mert jól fizet. Hosszútávon nem egészséges(szellemileg). De tisztelet a kivételnek!



Ha jól érzem, nem nagyon tetszik az alapszakod, aztán lehet, rosszul gondolom.

Fontos a fizetés is, de én akkor is azt tanácsolom, hogy azt tanulj, ami érdekel és megmozgatja a fantáziádat!


Sógorom szociológián cégzett és sajnos elég siralmas fizetéseket ajánlottak neki a szakmájában.

Mit tehetett volna, elvállalta. Aztán jelentkezett egy év kihagyással animáció(asszem?) mesterre, mert imádott kisebb animációs filmeket csinálni a laptopján.

Most ott tart, hogy egy szlovák tv rendszeresen alkalmazza az animációi miatt és biztos jövedelme van, ráadásul nem is rossz.


Ezzel a példával most nem ezt a két szakot akartam reklámozno, hanem ezekkel akarom megmutatni neked, hogy bármivel lehet jól keresni, csak szeretned kell csinálni azt. Szívből és lélekből!

2020. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, én vagyok az, akiről az 1. válaszban szó esik.


Közigszervező BA-val kezdtem vezszerv MSc-t az ELTE-GTI-n. Jelenleg ez az első félévem és most dúl a vizsgaidőszak.

Nekem az a tervem, hogy a versenyszférában dolgozzak a közszféra helyett, ezért is kezdtem gazdasági MSc-t. (Bízom benne, hogy nem okoz majd problémát a BA-m álláskeresésnél.)

Kb erre volt jó az egész közigszerv szak, hogy lett elég kreditem ahhoz, hogy felvegyenek vezszervre, amivel remélhetőleg majd lesz munkám a versenyszférában cégeknél, multiknál, ahol megfizetik az embert. (És csakis ez miatt tudom azt mondani, hogy nem volt teljesen felesleges a 3 év, amit elvertem erre a diplomára.)


Úgy tudom, hogy a gazdasági MSc-k majdnem egésze elérhető közigszervezőként, az évfolyamon is vagyunk páran ugyanilyen diplomával, egyikük pl. pénzügy mesteren tanul. (A pótolandó kreditek eléggé eltérnek, mivel szakonként más ismereteket vizsgálnak a bekerüléshez. (Nekem mázlim van a 9 kreditemmel, de pl. aki pénzügyre ment, neki 20+ kreditet kell pótolni. Ugye ez redukálható, ha alapképzés alatt szabválként és kötválként felveszel pluszba gazdasági tárgyakat.)


Ha nem államtudományi mesterképzésre akarsz menni, akkor az előbb említett gazdasági MSc szakok mellett szóba jöhetnek még a társadalomtudományi mesterképzési szakok, esetleg krminológia MSc, vagy a jogász osztatlan szak. (Viszont szerintem ezekkel sem sokkal lennél előrébb, ha a versenyszférában akarsz dolgozni.)


Úgy gondolom, hogy egy gazdasági mesterképzéssel már van lehetőség elmozdulni a versenyszféra irányába a közigből, viszont a többi mesterszakról ez nem mondható el.

2020. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!