Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki mit tud a Nemzeti Közszolgá...

Ki mit tud a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nemzetközi igazgatás/ közigazgatás szervező szakokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Minden érdekelne ezzel a két szakkal kapcsolatban. Olvastam pár nem túl jó dolgot róla, de még többet szeretnék tudni.

Elhelyezkedés a diploma után, fizetés, valóban inkább a jogászokat keresik ezekre a pozíciókra is? Maga az egyetemről is mondhattok igazából akármit. (színvonal, tanárok, tapasztalatok stb...)

11.-es vagyok, szóval még azért valamennyi időm van, de időben szeretnék mindenről tájékozódni amiről csak tudok. Illetve ehhez hasonló szakokat is tanácsolhattok akármelyik színvonalas budapesti egyetemen. Előre is köszönöm!



2019. okt. 10. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Nemzetközin kezdtem idén, a diploma utáni kilátásokról nem tudok sokat mondani sajnos.

De az egyetem nagyon jó, van egy csomó program -sport, tudomány, kultúra, minden- és nagyon sok irányba el lehet menni a szakkal.

Ja és a 2 általad említett szaknak minimális köze van egymáshoz, bár most már egy karon vannak.

Bocsi hogy kicsit összeszedetlen a válaszom, most keltem. Írj privátban ha van konkrét kérdésed.:)

2019. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, ha lesz még kérdésem írok:)
2019. okt. 11. 09:53
 3/9 anonim válasza:
65%
Elmondom egyéni véleményemet! Nemzetközi igazgatást kezdtem. Igaz, hogy jogászokat mindenhova keresnek, de annyi van belőlük, hogy elfele adják. Dunát lehet belőle rekeszteni. Minden burzsuly nagykutya jogra adja a gyerekét, közben olyan buták, mint egy tányér rizs. Erről ennyit. Közigszervezővel kb kitirolheted. Nem nagyon lehet nagyra törni, de ha érdekel a diplomácia és a külképviselet akkor ajánlom a nemzetközi igazgatás szakot az NKE-n. Ha vannak jó kapcsolataid (amit az NKE-n simán ki lhet építeni) akkor akár a külügyminisztériumig is eljuthatsz, vagy konzuli képviseletig. Szerintem van jövője ha elszánt vagy.
2019. okt. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2019. okt. 17. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

En azt latom, hogy az ismerosok, akik ezekre a szakokra mentek utana jogra mentek egybol mert jogaszbol annyi van, hogy sok jogaszt "csak" ilyen allasokra vesznek fel, ezzel pedig kiturjak az NKE-n vegzetteket (NKE vagy jogasz kozul inkabb jogaszt alkalmaznak, mert reszletesebb tudnak mindent nyilvan). A szomoru az, amikor egy jogasz nem jelolti hanem jogi asszisztensi poziciora is hajlando mar jelentkezni (sokat lattam), szoval itthon ennyire szar a helyzet, na most itt is az van, hogy a jogi asszisztensektol veszik el a helyet a jogaszok. Kozigben rengeteg peldat tudnek mondani, hogy jogasz dolgozik, holott NKE vegtettseggel siman betoltheto lenne es feveheto lenne valaki (jogszabalyilag). Mivel tenyleg sok a jogasz ok megpalyazzak ezeket az allasokat mivel nem tudnak hol elhelyezkedni.

Bar ismerek egy valakit, aki NKE diplomaval egesz szep allashoz jutott, de az 1 db, nem ez a jellemzo.

A fizetes annyira nem jo, ugye kozszfera, versenyszfera ezekkel a szakokkal kilove.

2019. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, mindenhol ezt olvasom sajnos, hát szerintem inkabb elfelejtem ezt a dolgot.
2019. okt. 20. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
NKE-t kerüld el!
2019. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elértéktelenedett az itt megszerzett diploma, én a helyedben biztos nem jönnék ide.


Egy végzős közig-szervezős hallgató

2020. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Közigazgatás szervezőn végeztem és nagyon megbántam. Úgy jössz ki arról az egyetemről, hogy nem értesz semmihez és igazából el sem tudod mondani, hogy mi a végzettséged. Az meg, hogy vezető legyél nem a teljesítményeden, hanem a fenék nyalason múlik. A lényeg, hogy egy joggal vagy közgázzal sokkal többet érsz.
2020. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!