Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék szintemelő...

Hogyan tudnék szintemelő érettségi tenni? 2011-2012-es ELTE-n induló szakokat hol tudom megnézni? Többi lent!

Figyelt kérdés

A fent leírt évben szeretnék menni az ELTE Gyógypedagógiai szakára.Magyar-biosz érettségit kérnek, nekem mindkettő 4es lett érettségin, de valószínűleg az kevés lesz.Így arra gondoltam októberben emeltszintüznék valamelyikből, vagy mindkettőből(attól függ), de egyáltalán nem tudom, hogy ez hogy működik.Például érdekelne,hogy hányszor próbálhatom meg, illetve, ha rosszabb lenne,mint az előző,akkor azt "átírják" az érettségi biziben?

Előre is köszönöm a segítséget!!


2010. júl. 21. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van rendes érettségi bizonyítványod, annyiszor érettségizel, ahányszor akarsz, és olyan szinten, mindig a legjobb számít.
2010. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt olyan az osztályban, aki leérettségizett németből középfokon és utána emelt szinten is. Aztán a bizonyítványának végébe került be egy papír, hogy milyen egyéb érettségijei vannak, milyen szinten és milyen eredménnyel.


Egyébként ha nem lesz akkor tanulói jogviszonyod, akkor kb. 20.000 forint az érettségi, én úgy hallottam... :/

2010. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az új eljárásban induló szakokat még nem tudod megnézni, a 2011-es kb. októberben fogják felrakni a felvire, és nagyjából akörül jelenik meg az a felvételi tájékoztató könyv.
2010. júl. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az érettségi bizonyítványodhoz nem nyúlnak soha többet. Nem húznak le belőle semmit, nem írnak át semmit. Egy külön papírt fogsz kapni (tanúsítvány) amin rajta lesz a friss érettségid eredménye. Innentől kezdve belátásodon múlik, hogy azt a tanúsítványt is beadod-e felvételinél/munkahelyre jelentkezésnél (nyilván ha jó, akkor beadod :) ).

Egy érettségi ára 12 ezertől 22ig terjed, attól függ, hogy milyen érettségi. Egy 1 (emelt szinten 2) részes matek nyilván olcsóbb, mint egy infó ahova kell sz.gép is stb.

2010. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget.Még annyit kérdeznék, hogy ha megszünk a gimim,akkor hová mehetek érdeklődni az érettségivel kapcsolatban?
2010. júl. 21. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ilyen eset velem még nem fordult elő, de szerintem bármelyik iskola készségesen rendelkezésedre áll. Megkeresed a titkárságon dolgozókat és jelentkezel érettségire. :D Vagy hogyha megszűnik az iskola és van olyan tanár, akivel jóban vagy és egy másikba átkerül, akkor kérheted tőle a segítségét, hogy ne "vad idegenbe menj", de úgy tudom, hogy bárhol jelentkezhetsz érettségizni. :D
2010. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha megszűnik az iskola, akkor jelentkezhetsz központira is az Oktatási Hivatalnál

www.oh.gov.hu sztem itt utána tudsz nézni

ja, és beadhatsz akármennyi érettségi tanúsítványt, mivel úgyis a legjobb eredményt nézik

2010. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ja, és a szakokról vagy az ELTE főoldalán www.elte.hu

vagy a különböző kari oldalakon [link] találsz információkat

2010. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így azért sokkal gyorsabban haladok, 1000 köszönet!
2010. aug. 4. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!