Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meglehet azt csinálni hogy...

Meglehet azt csinálni hogy lemondok a szintemelő érettségikről mind írásbeliről és mind szóbeliről? Az érettségi ingyenes számomra mert nappali okj-t teszek!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mész el és kész :) Én sem mentem angol szóbelire miután kiderült, hogy nem javítanék vele.
2011. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó de ha nem megyek el akkor el fogom bukni az ingyenes érettségi lehetőségét is?
2011. ápr. 30. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, már van érettségi bizonyítványod, és az abban lévő egyik (vagy több) tárgyból szeretnél most szintemelőzni.

Ez, ha van tanulói jogviszonyod, első alkalommal valóban ingyenes.

Ha már jelentkeztél, és nem mész el rá, akkor nem lehet ismét megírni "javító" érettségiként, hanem ha újra jelentkezel, akkor az megint "szintemelő"-nek fog számítani, és mivel már nem első alkalom, így nem ingyenes.

Ha neked nem felróható okokból nem tudsz elmenni, akkor megírhatod "pótló" érettségiként, ami szintén ingyenes.

2011. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az a helyzet hogy meg gondoltam magam és inkább majd szeptemberben szeretnék érettségizni. Meglehet azt oldani hogy pl.szerzek igazolást, hogy beteg voltam az írásbeli napjain és akkor elengedik a szóbelit is. Mert önmagában a szóbeli írásbeli nélkül nem sokat ér.
2011. ápr. 30. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:

A "pótló" érettségi különlegessége, hogy amikor leteszed, érvényben marad annak a résznek a pontszáma, amid már korábbról megvan.

Vagyis ha letetted a szóbelit, akkor a következő időszakban elég az írásbelit megcsinálni, és megkapod a végleges eredményt. Ez fordítva is lehetséges.

Erről tudtommal nem is lehet lemondani, vagyis csak úgy tudnád megoldani, hogy mindkét alkalomra szerzel igazolást.

2011. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De ha mindkét alakalomra szerzek igazolást akkor az nem túl feltűnő vagy nem fog megharagudni a hivatal?
2011. ápr. 30. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!