Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki orosz szakra jár/járt az...

Aki orosz szakra jár/járt az megbánta?

Figyelt kérdés

Aki már elvégezte, az rendesen megtanult oroszul és el is tudott vele valahol helyezkedni?

Érdekel a nyelv és a kultúra is.

Tudom, hogy teljesen az elejétől tanítanak mindent. De én tudok olvasni és valamit meg is értek, szóval nem teljesen a nulláról kezdeném.

Tényleg csak oroszosok véleményére vagyok kíváncsi!


2020. jan. 6. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Mit akarsz kezdeni magaddal?


Húgom erősködött, hogy ő oroszra akart menni kéttannyelvűben a német mellett.

Mindeközben orvos akart lenni, úgyhogy tervben volt hogy általános orvosira fog menni.


Én már akkor megmondtam, hogy hülyeség, menjen angolra, orosz nyelvtudás max annak válik különösebben hasznára aki vendéglátásban, turizmusban, esetleg valami orosz kapcsolatú cégnél dolgozik.

Ráér majd hobbiból tanulnia oroszul.

De nem, nem, nem, mert neki nagy szerelme az a nyelv...


Hát jó, odament.

Most szegeden van orvosin, és baromira nagy hátránya van a tanulásban, mert max németül tud szakirodalmat keresni, és nyögve-nyelve próbál angolul felfejlődni egy közepes szintre magától.


Az orosszal az égvilágon semmire nem megy, én meg inkább nem szólok egy szót sem.


De ha neked pl az az álmod hogy a Balatonnál idővel hotelban, vagy valami hasonló helyen dolgozz, akkor az orosz jól jön, mert a külföldi turisták fele ott ruszki, vagy lengyel aki beszél oroszul.

Persze legtöbb a német, de az orosz egy keresett nyelv vendéglátásban.


Most jól ki leszek oktatva, hogy "dE cSaK az oROsZosOk vÉlemÉNye érdEkElt!!!"

2020. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem oktatlak ki, és köszönöm hogy írtál!

Csak amikor tényleg semmi más szak nem tetszik, akkor nagyon kétségbe esek. És csak az orosz marad.

2020. jan. 6. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Állítólag mivel nagyon általánossá vált a német-angol kombináció, ezért megnőtt néhány helyen az igény az orosz, és egyéb kevésbé beszélt nyelveket ismerő munkavállalókra.


Nagy méretű cégek valóban igényt tarthatnak szakfordítókra, idegennyelvű üzletkötőkre.

El tudom képzelni, hogy pl egy nagy multinacionális cég magyarországi leányvállalatánál kereshetnek oroszul tudó személyt, aki aztán tartja a kapcsolatot az orosz telephelyekkel.

2020. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én oroszra jártam, bár elhagytam. Én nagyon erős alapokkal indultam neki, mivel már félig-meddig folyékonyan beszéltem, szóval gyakorlatilag csak az ingyen-diplomáért, mint sokan mások is, akik mondjuk Kárpátaljáról jöttek vagy orosz szülőktől. De rájöttem, hogy inkább szerzek valami értelmesebbet papíron, még ha nem is biztos, hogy majd azon a területen maradok, de most nagyon félrementem.


Az orosz tanulással sajnos itthon az a helyzet, hogy tanfolyamokon gyakran nem is indul meghirdetett időpontokban, mert nincs elég érdeklődés, és a magántanár meg nyilván költséges dolog, az olcsóbbak meg általában betelepült idősebb orosz nők, akik nemigen foglalkoztak ilyesmivel, aranyosak, de nem igazán van meg a pedgagóiai meg nyelvelméleti tudásuk, így még 50%-kal kevesebb óradíjjal is "ráfizetsz" a tapasztaltakhoz képest.


Lényeg, ami lényeg, ha téged mindenképp az orosz varázsol el, és van elképzelésed, mit akarsz vele kezdeni (pl. idegenvezető, vállalati kapcsolattartó, kulturális munkás, stb.), akkor hajrá. Oroszul meg fogsz tanulni felsőfokon, onnantól meg rajtad áll, hogy minél perfektebbre gyúrd élő társalgásban.

2020. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Előző vagyok megint. Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ha az oroszt akarod, szerencsésebb ha tanári párban veszed fel egy másik nyelvvel (pl. angol, német). Akkor legalább már van egy tanárid és +1 nyelved. Annyival "rosszabb", hogy kimarad a tantervből neked pár pusztán szláv irodalmi/történeti óra, de én nem siratnám.
2020. jan. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Utolsó, mennyire nehéz egyszerre két nyelvet tanulni? Mert tudtommal az angolt már azért jól kell tudni, hogy haladjak, én meg csak ilyen falusi iskola szinten tudok angolul.

Annyira nem tartom magam szorgalmasnak és gyorsfelfogásúnak, hogy egyszerre 2 nyelvet tanuljak.

2020. jan. 6. 20:05
 7/8 anonim válasza:
Én nem jártam tanári szakra, úgyhogy utoljára középiskolában kellett egyszerre két nyelvet tanulnom, de igazából a két nyelv annyira különböző, hogy nem nehéz őket egy időben tanulni. Ha tisztán szláv szakra mész, akkor is kötelező lesz felvenned egy másodlagos szláv nyelvet az orosz mellé egyébként későbbi félévekben, mondjuk azzal nem a felsőfok a cél, csak egy erős alap/gyenge közép.
2020. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a ponthatárokat és a tanárira jóval több kell, mint a sima oroszra. És nem hiszem, hogy össze tudnék annyi pontot szerezni.
2020. jan. 6. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!