Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van régi orosz regényekb...

Miért van régi orosz regényekben annyi német név?

Figyelt kérdés
Olvastam Solohovot, most Dosztojevszkijt olvasok. Mindkettőben a szentpétervári jelenetekben egyre-másra bukkannak fel német nevek. Mit keresett az orosz fővárosban ennyi német kereskedő meg hivatalnok? Nyugat-Európában nem hiszem, hogy nagyon lettek volna oroszok.
2018. nov. 11. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

1. Szentpétervár NEM az OROSZ föváros, az még mindig Moszkva meg az is volt!

2. Ez a rész meg eredetileg német/porosz terület volt, ezért sok ottmaradt arrafelé késöbb is.

2018. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
A XVIII. század végétől az Oldenburg-ház került az orosz trónra. Ez szükségszerűen magával vonta a német ajkú apparátus odaköltöztetését.
2018. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Az uralkodócsaládok mind szoros rokonságban álltak és érdekes módon a cárnék gyakran voltak német, vagy porosz származásúak.

III. Péter cár maga is német származású volt, aki istenítette II. (nagy) Frigyest.

Frigyes erősen hozzájárult, hogy a felesége is német származású legyen, aki áttért ortodox hitre, felvette a Katalin nevet és ezen a néven a másodikként kivívta a Nagy Katalin cárnő titulust férje korai halála után.

A német cárnék környezetében érkezett nemesek megtelepedtek Oroszországban, nemzetségeket alapítottak, eloroszosodtak és a nemesség körében magasra emelkedtek.

Abban sincs semmi csoda, hogy számos kisember, kereskedő volt német származású, valóban, kelet Poroszország messzire benyúlik a későbbi orosz területekre és az első komolyabb nyugati hatalom akivel kereskedhettek Poroszország volt, ráadásul az a német származású nemesi réteg igényelte is a német árukat, amelyek többnyire jobb minőségűek is voltak, mint az orosz termékek.

Oroszok tényleg nem nagy számban voltak nyugat Európában, hiszen a hajózás kultúrája nem fejlődhetett ki olyan mértékben, mint más országokban, mert a hidegvizű kikötőik az év legnagyobb részében hajózhatatlanok voltak és a kereskedelmi szokásaik is a despotizmus hatására inkább befelé fordultak.

2018. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"1.Szentpétervár NEM az OROSZ föváros, az még mindig Moszkva meg az is volt!


2. Ez a rész meg eredetileg német/porosz terület volt, ezért sok ottmaradt arrafelé késöbb is."


1918-ig Sz.Pétervár volt a főváros.

2018. nov. 11. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy Péter cártól a szovjet időkig Szentpétervár volt a főváros.


Az oroszok szoros kapcsolatot ápoltak a németekkel, különösen a baltikumi németséggel. Ennek az az oka, hogy amikor Nagy Péter idején modernizálták Oroszországot, akkor ehhez rengeteg szakemberre volt szükség, mindenféle területen, a hivatali apparátustól kezdve a hadseregig. A 18. században ezekben a funkciókban gyakran találni németeket, de egyébként is, rengeteg német tőke jött be az országba, hívták be a német gyárosokat, iparosokat, kereskedőket, úgyhogy nem véletlen, hogy a fővárosban (Szentpétervár, de Moszkvában is) rengeteg német volt, akik aztán letelepedtek ott, és sokan több generáció múlva akár orosszá is válhattak, német névvel. És még nem beszéltünk arról, hogy az uralkodók is sokszor német családokkal házasodtak, ilyenkor az uralkodói udvar is sok németből állt, Erzsébet cárnő alatt konkrétan német hivatalnokok irányították Oroszországot. Maga II. Katalin cárnő is baltikumi német származású volt eredetileg.

2018. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!