Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az Educatio kiállítás?...

Milyen az Educatio kiállítás? Melyik nap érdemes menni, és nagyjából mennyi időt érdemes rászánni?

Figyelt kérdés
Mind a három napon ráérek, bár csütörtökön és pénteken inkább csak a délután lenne jó, nem szeretném kihagyni a sulit emiatt. Megéri csak délutánra kimenni, vagy az túl kevés idő lenne? Illetve melyik napon vannak a legkevesebben?

2020. jan. 6. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly előtt voltam egy pénteki napon...akkora tömeg volt,hogy alig lehetett mozogni,konkrétan egymáshoz préselődtek az emberek helyenként. Határozottan felesleges volt elmenni,szerintem az egyetem nyílt napok/ kari nyílt napokra sokkal jobban megéri menni,ha már körvonalazódtak tervek.
2020. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2017-ben voltam 2018-as felvételi miatt, és gondoltam elmegyek erre, mert csak egy alkalmat lehetett igazolni a gimnáziumban, bár több egyetem is érdekelt volna.


Rengetegen voltak, a csarnok előtti villamos megállótól már akkora tömeg volt, hogy csak azzal együtt tudtál mozogni a kapun kívül is meg a kerítéstől az ajtóig, konkrétan az ajtó előtt nem tudom mennyit vártunk, de még semmi miatt nem álltam annyit sorba, az tuti. Bent az épületben mozogni alig lehet, ha erőszakosabb vagy és utat törsz magadnak, akkor könnyebb, de nem sok értelme van, mert minden standnál annyian vannak, hogy hiába jutsz oda, nem fognak veled foglalkozni jó darabig.


Ahol voltunk, ott a képzésekről annyit mondtak el, amennyit szerintem az egyetemen is mondtak volna, legtöbb helyen csak jókat, kevés volt az őszinte vélemény a standos hallgatóktól, de ez szerintem mindenhol így van, nem csak az Education.


Nyílt nap alapján szerintem nagyon kevés dolgot lehet megtudni az egyetemről, de akkor már mindenképp érdemes konkrétan oda menni, mint ide, mert ennek végképp nincs értelme.


(Lehet 2017 óta már változott valami, bár nem tudom, mit lehet ezzel csinálni, egyszerűen csak marha sokan vannak.)

2020. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nekem pont azért jönne jól, ha ki tudnék menni, mert még nem igazán vannak ötleteim, és így legalább egyben látnám a lehetőségeket. Bár a tömeg miatt ezt inkább átgondolom mégegyszer...

De ha mégis kimennék, a tömeg mennyire lassít be? Mert nem tudom, hogy elég lenne-e egy délután vagy inkább az egész napot rá kéne szánnom. (Nagyjából megvan, hogy melyik kiállítók érdekelnének, nincs olyan sok, de azért még körbenéznék a többi sulinál is, hátha találok még valami érdekeset)

2020. jan. 7. 06:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy konkrétan hová akarsz menni és hogy az az épületben merre van, akkor több esélyed van. Az volt a gond, hogy mivel az egész épület tele van gyakorlatilag egyik faltól a másikig minden irányban, ezért leginkább csak a tömeggel együtt tudsz mozogni. Ha nem jössz zavarba, akkor tolakodni tudsz, de mivel nincs túl sok hely, ezért kb. esélytelen, hogy úgy menj gyorsabban / tömeggel szembe stb., hogy ne kelljen valakit arrébb löknöd.


Ha a standnál vagy, akkor a neheze megvan, de ott is állnak már, tehát vagy ott is előre tolakodsz, ami mondjuk szerintem nehezebb, mert valakit félre lökni, akit addig a 3 másodpercig látsz hátulról, amíg elmész mellette, talán még nem gond, de azokat, akik előtt a sorban fogsz állni, nehezebb, mert nem tudsz "elmenekülni". A standoknál alig vannak az egyetemektől, nincs is olyan sok hely egy standnak, mert az egész hely tele van kiállítókkal, egy ember egyszerre max. 2-3 másikkal tud foglalkozni, és vannak 3-4-en, szóval elég sokat kellett várni mindenhol. A legtöbb infót, amit hallottunk, úgy kaptuk, hogy hallgattuk, ahogy másoknak válaszolnak, mert kérdezni alig tudtunk.


Hogy melyik napon vannak legkevesebben, azt nem tudom, de ahogy néztem a képeket, nem nagyon látok különbséget. Talán a nyitás utáni és a zárás előtti rész a legkevésbé forgalmas, de ez csak logikusnak tűnik. Nem tudom, hogy milyen messze laksz Budapesttől, de szerintem egy teljes nap utazással reggeltől kora estig mindenképp kell rá, ha akarsz valamit csinálni. Ha meg nem bírod a tömeget, és közben ki kell jönnöd az épületből a levegőre, aztán vissza, és esetleg ezt többször, akkor meg még inkább.

2020. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Az utazás nem lesz gond, Budapesten élek, ráadásul a szomszédos kerületben. De akkor szerintem a szombat a legjobb, akkor az egész napot rá tudom szánni.
2020. jan. 7. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ismerőseim, akik a stand másik oldalán fognak állni, és már álltak is az előző években. Én semmi pénzért nem mennék. Ki van nekik adva, hogy fényezzék a szakot, még a kart, holott ők is tisztában vannak vele, hogy hazudnak, mert szervezetlenség, inkorrektség jellemzi a tanszékeket, a kart. De jönnek a leendő gólyák, akik azt hiszik, azt tanulhatják majd, ami érdekli őket, és kell az egyetemnek az állami támogatás a hallgatók után. Aztán 1 év múlva jönnek a kérdések gyakorira ,,nagyot csalódtam a szakomban, mit csináljak?"

Egy pozitívum a végére: menő tollakat lehet szerezni

2020. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül szombat délután kimentem, akkor nem volt nagy tömeg. Mondjuk arról még mindig fogalmam sincs, hogy milyen irányba menjek tovább, mert egy barátnőmmel mentem és kicsit leragadtunk a külföldi továbbtanulásos résznél, ami nagyon érdekes volt, de engem annyira nem vonzott, aztán amikor elkezdtünk körülnézni a többi helyen is, akkor sok standnál már pakoltak, így végül csak egy magyar egyetemről sikerült szórólapot szereznem. De az legalább jónak tűnik, amennyire belenéztem részletesen írnak a különböző szakokról, szóval ez már segítség nekem.

Szóval tanulság, hogy egy délutánnál mindenképpen több időre lett volna szükség (vagy legalább nem az utolsó napon menni) és nekem személy szerint egyszerűbb lett volna egyedül menni, és jobban kidolgozott tervekkel, hogy melyik standok érdekelnek, mert elég sok idő elment azzal is, hogy csak keringtünk, mert ötletem se volt, hogy mit nézzek meg.

(Nem tudom érdekelt-e valakit ez a kis beszámoló, de ha valaki majd a következő években tervez menni, talán jól jöhet)

2020. jan. 12. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!