Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25-26 évesen elkezdeni új...

25-26 évesen elkezdeni új egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

addigra fejezem be a mesterképzésem, de úgy érzem nem nekem való, nincs hozzá motivációm. az új képzés családi mérnöki vállalkozáshoz kapcsolódik, melyről lustaság, kishitűség és egyéb okok miatt nem akartam tudomást venni, de mostanra úgy látom az egy működőképesebb lehetőség lenne.

nem igazán tudom, mi tévő legyek


2020. jan. 7. 07:59
 1/5 A kérdező kommentje:
de lehet azért érzem csak így, mert nem megy amit tanulok, bár nem is nagyon eszek érte...
2020. jan. 7. 08:06
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a nagyobb baj, hogy szinte az egész 20-as éveidet tanulással töltöd, de tök feleslegesen. Ráadásul azt is vedd számításba, hogy elfogynak az állami féléveid és utána már csak úgy tudsz felsőoktatásban tanulni, ha fizetsz érte. Diákhitelt mondjuk fel lehet venni, de ki a fene akar adóssággal indulni.


Én azt csinálnám, ha a mesterképzés ennyire nem megy, akkor hagyd az fenébe. Nem ér annyit. Nézz utána annak amit tanulni szeretnél(illetve,hogy mit fogsz egyáltalán tanulni) és döntsd el, hogy megéri-e vagy sem.

2020. jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is: mi a jelenlegi szakod?


Van, aki olyan, mint 1-es, hogy a munka közben felszedett tudásmorzsákkal is elboldogul – és van, aki még 80 évesen is új egyetemre iratkozik be. Különböző embertípusok vannak.


Én 28 évesen bootoltam újra az életemet (bölcsészből közgazdásszá, teljesen a nulláról és ismeretség nélkül). Az átlagos képességűeket 7 év alatt behoztam (karrierben), az átlag felettieket meg már soha nem fogom, hiányzik a karrieremből 10 év. De ez utóbbi nem igazán érdekel, ha nem váltottam volna, még itt se tartanék. Szerintem jó ötlet tanulni, és soha nem késő — te pedig még fiatal vagy. Jelentkezz és hajrá!

2020. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha mindenhez úgy érzed, nincs motivációd, nem találod a helyed a világban, akkor hiába iratkozol be máshova, ott is elő fognak jönni ezek a problémák más csomagolásban. Először szerintem magadban kell rendet tenned, utána gondolkodni más iskolában. A konkrét kérdésedre válaszolva én igen, mindenképp elkezdenék annyi idősen is egy új szakot, ha többszöri, higgadt átgondolásom eredménye ezt mutatná. Ahogy előttem is írta az egyik válaszoló, következetes munkával nagyon korrekt szintre föl lehet hozni a tudásod a nulláról 30 körül is. Szerintem az egyik legnagyobb tragédia az, amikor az ember a saját életében egy olyan pályára kényszeríti magát, amit nem szeret. A családi vállalkozásban való részvételt kétszer is meggondolnám, mert lehet, sok a pénz, de a környezetemben lévő családi vállalkozásoknál csak ritkán működik teljesen egészségesen a rokoni-üzlettársi kapcsolat.
2020. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
En is 26 evesen szeretnek egy uj egyetemi szakot elvegezni a tanarkepzo utan :D
2021. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!