Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki szak szerintetek...

Gépészmérnöki szak szerintetek diszkalkuliásként elvégezhető, ha az ember kb. egész nap tanul?

Figyelt kérdés
2020. jan. 7. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
El nem tudom képzelni, hogy tud egyetemi matekot tanulni egy diszkalkuliás. Egyáltalán van matek érettségid?
2020. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van.

De a felvételhez egyébként nem feltétlenül kéne...


Én se tudom elképzelni, de még régebbi hasonló kérdésknél olvastam olyanok hozzászólásait, akik állitólag diszkalkuliásként végeztek gépészmérnöki, vagy más mérnöki szakot.

2020. jan. 7. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ennek is vannak szintjei.

Nálunk másfél éve analízis 2-n 158-ból (több szak hallgatói) 92-en buktak diszklkulia nélkül is...

Mechanika 1 majdnem hasonló arány.


Kérdés, miben nyilvánul meg. Ha csak nehezebben tanulok még, akkor megcsinálható. De csak akkor, ha csak ennyi a gond.

Igazából mondhatnám még a géptant, hőtant, áramlástant, analízis 3, mecha 2-3, mind számolós tárgy, főleg számolós zh-kkal, vizsgákkal, utóbbi három nálunk elméleti számonkérés nélkül, vagy nagyon minimális elmélettel.

Igazából azért nem kérik számon, mert anélkül a számításokat sem tudod megcsinálni.

2020. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Én diszkalkuliás vagyok én nekem nincs matek érettségim nem tudom hogy hogyan tudna egy diszkalkuliás gépészmérnöki szakot végezni
2020. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vagyok diszkalkuliàs, csak szimplàn gimiben nagyon rosszul ment a matek és szóbeliznem is kellett belőle. Egy diszkalkuliàs el sem tudom képzelni min mehet át. Én sem lennék képes mérnöki szakot végezni. Nem hiszem, hogy egy diszkalkuliàs képes lenne rá. Egyébként hogy nem kizáró ok egy mérnöki képzésen a diszkalkulia? Én eddig azt hittem, hogy az.
2020. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

#5: gondolom, aki jelentkezik, nem lobogtatja...

Kell a matek érettségi, és mellé fizika, vagy kémia, vagy informatika.

Ha matekból éppen csak átrugdossák (mondjuk 30%-kal). Tesz mellé egy nagyon jó informatika emeltet, és mellé a tanulmányi eredménye humán tárgyakból jó, esetleg még egy nyelvvizsgája is van, simán megvan a pontszám. Gépészmérnök szakon elég alacsony szokott lenni a ponthatár.

2020. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
😅Ez viccnek is rossz kérdező
2021. dec. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!