Debreceni Egytem: Agrár?

Figyelt kérdés

Lenne pár kerdésem (elsősorban azokhoz akik idejártak vagy itt végeztek):

A következő szakok érdekelnelének:

-élelmiszermérnöki

-kertészmérnöki

-természetvédelmi mérnöki

-mezőgazdasági mérnöki


1,mekkora a túljelentkezés?

2,milyen az okatás?

3,milyen tantárgyak vannak az egyes szakokon?

4,ajánlanatok-e egyaltalán ezt a kart?

5,vannak kötelező tantárgyak amiből szükseges hogy legyen érettsegim ? (matek, magyar, nyelv , történelmen kívül)

6,melyik szakkal mik a tapasztalatotok?

7,hogyan , hol tudtatok elhelyezkedni? (külföldön vagy az országban, ha egyáltalán ebben a szakmában)

8,melyik szakot ajánlanátok?

9,sokan "kiszóródnak" az évek folyamán?

10,mekkora a kereslet ezek a szakmák iránt manapság?



2020. jan. 7. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

1,mekkora a túljelentkezés? Nem sok híja a soknak.


2,milyen az okatás? Majdnem kiváló!


3,milyen tantárgyak vannak az egyes szakokon? Minden szakon más, némelyiken azonosak.


4,ajánlanatok-e egyaltalán ezt a kart? Ha nem, akkor nem járnék ide!


5,vannak kötelező tantárgyak amiből szükseges hogy legyen érettsegim ? (matek, magyar, nyelv , történelmen kívül) Nem árt ha biológiából virítasz.


6,melyik szakkal mik a tapasztalatotok? nem jártam minden szakon.


7,hogyan , hol tudtatok elhelyezkedni? (külföldön vagy az országban, ha egyáltalán ebben a szakmában) Majd ha eljön az ideje, megmondom.


8,melyik szakot ajánlanátok? mi alapján?


9,sokan "kiszóródnak" az évek folyamán? Mindenhol hullik a "férgese"!


10,mekkora a kereslet ezek a szakmák iránt manapság? A jó szakemberre nagy szükség van szerte a világban!

2020. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Természetvédelmi mérnök szép és jó szakma, viszont sokat kell seggelni is hogy igazan jo légy. Mindemellett nem fizet jol, es munkat is nehéz vele találni a mai Magyarországon. Lehet hogy benne leszel a szerencsések közt, akit betolnak valahova, vagy jo szakmai helyet választasz es visszahívnak, de korántsem biztos.

Élelmiszermernok is az alulfizetett mérnöki szakok kozt van. Van ahol konkretan ezt a szakmat keresik, jo pénzt is kilehet vele fogni, de nem túl népszerű. A legtöbb helyen inkabb a vegyészmérnökot veszik fel a multik.

Kertészmérnökit annyira nem ismerem, de mivel mezőgazdasági karon voltam tudom hogy itt is szét kell ülni a segged hogy jo legyel. Elhivatottság kell, ezt csak ugy lehet csinalni. Sokan minimálbérért mennek és nehéz fizikai munkát végeznek.

Nekem ezek közül a mezőgazdasági mérnöki tűnik a legeltetőbbnek. Főleg vidéken. Én a saját szakmámmal keresem a munkákat, es sok mezőgazdasági vállalathoz keresik a munkaerőt, vidéken is 200 feletti nettóért. Persze itt is van akit még éhbérért dolgoztatnak.

2020. jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elelmiszeren vagyok, ha gondolod irj :)

Hozza kell tegyem az elottem szolokhoz, hogy a bsc-s vegzettseggel vannak ilyen kilatasok, msc-n mas a helyzet. Illetve ha elhivatott vagy,akkor barmi lehetseges es latni fogjak rajtad.

2020. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én pár éve végeztem az agráron (élelmiszermérnökként), személy szerint csak akkor ajánlom, ha nagyon ez szíved álma/vágya..nem éppen a legjobban fizető szakma, és ha nincs ismerősöd nem olyan könnyű munkát se találni (itt fontos kitérnem, hogy mint rendes mérnöki pozíció és nem 12 órás labortechnikusi munka, amire érettségizettet is felvesznek). Órarendet minden szakról találsz, hogy mik vannak mek.unideb.hu oldalon. Ezek a szakok egyébként mind teljesíthetőek, persze kell tanulni, meg seggelni is, de nagy része normális tanulással elvégzi.
2020. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!