Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy jöttetek rá, hogy titeket...

Hogy jöttetek rá, hogy titeket milyen karrier/szakma érdekel igazán?

Figyelt kérdés

Általános után ugye általában (az én időmben 10+ éve), az okosabb diákok gimnáziumba mentek, a rosszabbak szakközépbe, a leggyengébbek pedig szakmunkásba(lásd ez milyen jól kifizetődött a mai szakembereket tekintve :D ).


Érettségi után jön általában a legnagyobb lépés, mégis merre. Szokták mondani, ha nem értesz semmihez, menj el valamilyen gazdasági képzésre, mert az mindenhova jó lesz, én is így tettem, de otthagytam, mert egyáltalán nem érdekelt az egész. Azóta ilyen-olyan munkákat végzek, elvagyok igazából, de gondolkodom rajta, hogy mégis lehet kéne valami tanulni. Csak mit? Nem érdekel semmi olyan szinten, hogy tanulásba kezdjek, + a magyar oktatási rendszer sem tetszik a sok frusztrált, életképtelen tanárral karöltve.


Mindig mondják az okosok, hogy menj el programozónak/informatikusnak, de valahogy nem értik meg az ilyen emberek, hogy arra születni kell.



Szóval, sorstársak, kinek milyen ötlete van? Hagyjam a picsbe ezt a "tanulni kell valamit, mert semmi nem lesz belőled" elvet?



2020. jan. 10. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én próbálgatásos módszerrel.
2020. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell születni rá. Nagy csodákat nem fogsz írni, ha nem eredendően ilyen az érdeklődésed, de ahhoz, hogy tisztességesen megélj és keress vele, ahhoz csak segg kell, nem születési előjog.
2020. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az általad is leírtak alapján közgazdász lettem. Az egyik munkahelyemen megkaptam különféle előadások, képzések szervezését, majd idővel tartását. Akkor jöttem rá, hogy ezt imádom csinálni, úgyhogy jelentkeztem tanárira, és így lettem tanár.
2020. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!