Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogászok/jogász hallgatók ti...

Jogászok/jogász hallgatók ti hogy tanultatok/tanultok?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok a jogi egyetemen, de még nem dolgoztam ki magamnak valami jó technikát. Mindig elhatározom ugye hogy járok majd előadásra de úgyse szokott megtörténni. Ti hogy vélekedtek erről, érdemes bejárni előadásokra vagy többet tanulsz magadtól otthon? Mennyit tanulsz szorgalmi időszakban? Én az a baj semmit csak ha zh van egyébként mindent hagyok vizsgák előtti pár napra, nyilván ez is lehet az oka annak hogy tologatok már most néhány tárgyat. Milyen módszerekkel? Könyvet elolvasod vagy csak jegyzet, kiírsz mindent vagy csak elolvasod, beosztasz időintervallumokat mikor tanulsz mikor nem vagy amíg bírod? Éjszaka tanulsz vagy szerinted jobb ha éjszaka kialszod magad?

2020. jan. 11. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem jogra járok, hanem orvosira.

Nem feltétlenül kell bejárni az előadásokra, de amire nem járok be, annak a tematikáját is nyomon követem, és hetente foglalkozom vele itthon.

Olvasom a könyvet, elsőre ceruzával húzom alá, második olvasatra csak a kulcsszavakat emelem ki kiemelővel. Vannak kidolgozottak, azt alapnak használva kiegészítem a szöveget.

Szinte sosem jegyzetelek, ha mégis, csak azért, hogy az órán fenntartsam a figyelmem, soha nem használom az órai jegyzeteket. Kézzel a könyvből sosem jegyzetelek összefüggő szöveget, mert valahogy a gépelt szöveg írásképe jobban megmarad nekem (pedig nagyon rendezett, szép kézírásom van)

Szorgalmi időszakban heti bontásban csinálok egy ütemtervet (pl. most a nyári szigómra)

Nemhogy éjjel, már este 7-8 után sem nagyon tanulok, még vizsgaidőszakban sem, max. 1-1 éjszaka, ha nagyon muszáj.

2020. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak a fontosabb előadásokra jártam be a félév közepétől (az elején nagyon lelkes voltam, akkor még mindegyik oran ott voltam 😂)

Ilyen fontosabb volt nálunk: Róma, EÁJT, MÁJT

A Filó előadásokat kb elengedtem, arra nem is tanultam egészen mostanáig (pénteken vizsga😂)

A többi órára (fülön kívül) általában csak azért voltam ott, mert plusz pont járt érte vagy mert úgyis volt utána egy gyakom, akkor meg már inkább beultem


Én Rómára, EAJTra, MÁJTra tanultam zh-k előtt, meg persze vizsgaidoszakban is (bár utóbbiból a megajanlottat elfogadtam)

Latinon minden oran számonkérés volt és abból felv végén vizsga nem volt, szóval arra mindig tanultam

Filora és jogi alaptanra nem tanultam semmit szorgalmi időszakban

Kozgaz vizsga meg tippmix....



Rómából tanultam könyvből zh-ra és vizsgára is, abból csak a történeti részhez használtam Feco-jegyzetet

MÁJTra és EAJTra a zh-kra könyvből tanultam és EAJT vizsgára meg jegyzetbol+ tanár ppt-ibol

Mind3 könyvben ki van emelve a lényeg (csak EAJTban kellett nekem, a másik 2-ben már ki volt emelve egy felsőbbéves altal)


Es én nagyon kis szupi beosztást csináltam magamnak, de mondanom se kell, nem követtem 😂😂

Most is, pénteken lesz Filó vizsgám és elvileg már csak 4 tételt kellene holnap átnéznem, ehhez képest még 18😂


Szóval én kb így tanulok


A következő felevhez meg úgy állok hozza, hogy MÁJT, eajt, roma 2, alkotmányjog amit fontosnak tartok, azokat folyamatosan (vagy legalábbis nagyjából) fogom tanulni, a Többit (Filó, kutatás módszertan) majd vizsgaidoszakban

Meg a latint lesz muszáj, mert ott folyamatos számonkérés van



Melyik egyetemre jársz?

2020. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!