Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mennyit tanultatok naponta?

Ti mennyit tanultatok naponta?

Figyelt kérdés

Olyan gimnazisták válaszát várom, akik már túlestek az érettségin.


-Napi hány órát szántatok a tanulásra?

-Hétvégén mennyit tanultatok?

-Melyek azok a tantárgyak, amik a legnehezebben mentek?

-Mennyi volt az év végi átlagotok nagyjából, és hogy sikerült az érettségi?

-Milyen képességűnek tartjátok magatokat?


Köszönöm!


2020. jan. 5. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1, Ha nem volt semmi dolgozat akkor azelőtt nap semmit sem tanultam, ha volt akkor meg attól függ mennyi az anyag. 1 óra max.


2, ugyan úgy a dolgozattól függ


3, Mechanika,


4, 4-es körül, picit rosszabb, a szakmaiak jól sikerültek


5, átlagos, sokat megjegyzek az órán meg gyorsan tanulok

2020. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia! :)


- Én napi 2-3 órát tanultam, tananyag mennyiségétől függően.

-Hétvégén többet, általában 6-8 órát, sokszor még késő este is, maximalista vagyok.

- Nekem a legnehezebb a matek, kémia, fizika volt.

- Év végi átlagom 4 - 4,5 volt mindig.


-Érettségi: Német emelt 68% (5), angol közép 74% (4), matek közép 55% (3), töri közép 80% (5), irodalom közép 84% (5), biosz közép 64% (4).


Elég maximalistának és jó képességűnek tartom magam, viszont ha fáradt vagyok, akkor elég lusta és képtelen vagyok tanulni, hiába tudom, hogy kell. Emiatt csúsztam az egyetemen is, hiába indultam jól első félévben ösztöndíjjal. Csoda hogy még nem raktak át fizetősre.


Remélem segítettem! :)

2020. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hmm. Köszönöm! Még jöhetnek.
2020. jan. 5. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

-Napi hány órát szántatok a tanulásra?

Napi 2 órát kb.

-Hétvégén mennyit tanultatok?

Semmit.

-Melyek azok a tantárgyak, amik a legnehezebben mentek?

Biosz, kémia. Mert nem érdekeltek.

-Mennyi volt az év végi átlagotok nagyjából, és hogy sikerült az érettségi?

4.4-4.6 körüli átlagaim voltak, és 5.0 lett az érettségim.

-Milyen képességűnek tartjátok magatokat?

Kiemelkedően jó képességű vagyok, de nagyon rossz a monotónia-tűrésem, és középiskola alatt családi nehézségeken mentem keresztül. Sokkal többet ki tudtam volna hozni magamból, ha nyugodt családi körülmények mellett szorgalmasabb lettem volna. Például általános iskolában még versenyeztem (országos töri versenyt nyertem például), gimi alatt egy versenyen se indultam el. A bioszt is nagyon sajnálom, nagyon fontos tudomány így utólag.

2020. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez nagyon változó volt, például történelem TZ előtti nap tanultam meg az egész témakört, szóval akkor volt, hogy egyig is fent voltam, és a tanulást este 6-kor kezdtem. Ha másnap nem volt semmi, akkor 10 percet, bepakoltam, és kész.

2. Hétvégén buliztam, nem tanultam.

3. Matek, fizika, angol. De a tanárok miatt legfőképpen, ezekből mindenki bukásra állt(na jó, angolból én voltam a leggyengébb, az osztály nagy részé már általánosból nyelvvizsgával jött, de sajnos nekem általánosban is gyenge angoltanárom volt, maximum szódolgozatot írtunk olyanokból, mint purple meg bag, gimiben meg semmit nem csináltunk, csak filmeztünk, a dolgozat meg mindig meglepi volt, még a próbaérettségi is meglepi volt. :)). Persze nyilván az én hibám is volt. Matekból a tanár szintén nem órát tartott, hanem mindig arról beszélt, hogy milyen könyvet olvasott. Matekból magántanárhoz jártam, angolból is akartam, de nem találtam normálisat.

4. 3,8 körül lehetett az év végi átlagom, de a 12-re teljesen elvesztettem a motivációmat, mert utáltam az osztályomat, a szakomat, az iskolát és a tanáraimat is. Őszintén szólva nem is sokat jártam be, témazárókat lógtam el, és nagyon sokszor első 2-3 órára be sem mentem. Ennek ellenére mégis 0 igazolatlannal zártam minden évet, gőzöm sincs hogyan. Igen, sikerült az érettségi, de matekból szóbeliznem kellett. Mivel tavaly döntöttem el, hogy minek akarok továbbtanulni előttem áll két szintemelő. Jól haladok, még az angollal is.

4. Nem akarom agyondicsérni magamat, mert semmi dicsérni való nincs bennem, de én szóbelire 2 nappal előtte kezdtem el készülni, nem ettem, nem aludtam, csak tanultam, és még így is csak kétszer-háromszor sikerült mindent elolvasnom. Jól szóbeliztem még angolból is, pont azt az egyetlen tételt húztam amiről tudtam beszélni, és a vizsgabiztos sem volt bent, Isten velem volt. Szerintem átlagos képességű vagyok, figyelemhiányban nem szenvedek, és ha akarok akkor bármit meg tudok tanulni, de abszolút nem vagyok reál beállítottságú. Bár most vezetek, és az oktató szerint teljesen agyhalott vagyok, vizsgázni sem enged, ami azért égő, mert ha nem lesz meg a jogsim, akkor ugrik az egyetem is. Szóval lehet, hogy pont arra az egyetlen dologra vagyok képtelen amire mióta megszülettem vágyom.

2020. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én végzős vagyok de gondoltam válaszolok.

Én mindig csak dolgozat előtt tanulok ha TZ akkor max 2 órát (persze gyakran van 3-4 is egy nap mivel rengeteget hiányzom,olyankor 6-8 órát is tanulok) ha röpdolgozat csak a szünetben átnézem. Eddig minden évben kitűnő voltam (és nem gyenge suli). Ennek ellenére nem vagyok kiemelkedő képességű csak szimplán jó a memóriák és az oskolatendszerünk erről szól. Hogy mennyit és mennyi idő alatt magolsz be, jegyzel meg.

2020. jan. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Oh, lemaradt: hétvégén csak akkor tanulok ha valami nagyobb dolgozat van hétfőn akkor is vasárnap. A média sose ment , nem voltak jó ötletem kisfilmekhez, és színészkedni se tudok. És az angol. Mindent értek , jól megy a szövegértés is meg levelet is , de beszédben hirtelen mindent elfelejtek,és szorongok, pedig más nyelven nincs így. (Végül azért meglett a C1)
2020. jan. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 6. 15:43
 9/10 anyádvalaga válasza:
Én a ballagáson realizáltam hogy el kell kezdeni tanulni.
2020. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Csak azelőtti nap tanultam mielőtt számonkérés volt, általaban 4 órát (kivéve ha egy nap több is volt, akkor már elkezdtem pár nappal hamarabb tanulni az egyiket)

Szombaton sosem tanultam, vasárnap csak akkor ha másnap számonkérés volt

Ami nehezen ment az a matek , fizika, kémia ebben a sorrendben ( fizikát nem tanultam, kémiával egy ideig próbálkoztam aztán valahogy elment fölé a kedvem és arra sem fordítottam több időt (kémia , biológiai emelt osztályba jártam) a matekot azért tanulgattam , merthogy kell az érettségihez (dolgozatok előtti nap szintén ... átnéztem a példákat ,ritkán gyakoroltam csak, bár ehhez ez kevés volt , a matekhoz elég sok gyakorlás kell ha 5-öst akar az ember)

Jaj el is felejtettem ami még nehezen ment az a francia ... Teljes szívemből gyuloltem (nagyrészt a tanár miatt, kinézett magának), bár ez már a 2.nyelvem volt


Az év végi átlagom 4-es körüli volt

Mindenből 5-ösre érettségiztem, kivéve matekból , az 3-as lett

Azthiszem átlagos, vagy kicsit jobb képességű vagyok ,ez lustasággal társult és idő közben depresszióval, nagyon nehezen tudtam magam rávenni a tanulásra, motivációm sem volt soha, nem tudtam mit akartam kezdeni , nem voltak céljaim, nem volt önbecsülésem,

Azthiszem ha mentálisan rendben lettem volna többet értem volna el.

Tavaly érettségiztem.

Most egyetemre járok. Az első félévemet sikeresen teljesítettem.

2020. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!